Muszynianki wygrały – nareszcie

Ekstraklasowy zespół Polski Cukier Muszynianka nareszcie wygrał mecz ligowy. Po ostatnich niepowodzeniach, porażki w Rzeszowie i z Ostrowcem, to zwycięstwo było potrzebne jak woda rybie.

Polski Cukier Muszynianka – Impel Wrocław 3:1 (25:21, 25:19, 18:25, 28:26).
MVP: Małgorzata Śmieszek.
Polski Cukier Muszynianka: Savić, Śmieszek, Brzóska, Wójcik, Flakus, Radenković, Medyńska – libero oraz Bałdyga.
Impel: Murek, Nichol, Gałucha, Łozowska, Gierak, Chojnacka, Stenzel – libero oraz Trojan.
Oba zespoły bardzo chciały wreszcie wygrać i to się udało muszyniankom, które przystąpiły do meczu bez kontuzjowanych Bociek i Karkashevej.
Od początku meczu mineralne rzuciły się do walki co przyniosło efekt, bowiem po atakach Śmieszek, Savić i kiwce Radenković prowadziły 9:6. Rywalki odrobiły straty doprowadzając do remisu. Na szczęście zespół z Muszyny poprawił grę w bloku, a kolejne ataki były skuteczne i gospodynie cieszyły się wygrania seta. Druga część spotkania wyglądała podobnie, choć przewaga na tzw siatce były wyraźniejsza, co dało wysokie prowadzenie 11:5. Wrocławianki próbowały nawiązać walkę, ale ataki Gierak były zatrzymywane. Po dwóch setach było 2:0 dla muszynianek. Wydawało się, że dalej pójdzie równie gładko. Nic z tych rzeczy. Mineralne niestety nie potrafią utrzymać rytmu gry, co powoduje duże zamieszanie (w Rzeszowie prowadziły 19:10, a mimo to przegrały seta) i stratę punktów. Nie inaczej było w tym spotkaniu. Po regulaminowej, dziesięciominutowej przerwie zaatakował Impel. Muszynianki jakby zaskoczone taką sytuacją przegrały. Zrobiło się nerwowo. W czwartym secie wrocławianki widząc, że da się ogrywać gospodynie, znów zaatakowały. Po serii skutecznych ataków i zagrywek Impel prowadził już 20:16, a kilka chwil później 24:21. Zanosiło się na tie break. Na szczęście tym razem zespół Bogdana Serwińskiego potrafił się na tyle zmobilizować, by doprowadzić do remisu i wygrać na przewagi.

14.MKS Dąbrowa Górnicza 13 4 11:36
Dzisiaj rozegrany zostanie ostatni mecze 13 kolejki. ENEA PTPS podejmować będzie Develorporess SkyRes Rzeszów. Jeżeli pilanki wygrają mają szanse na awans w tabeli, na 4 miejsce.