Na sankach latem

Opublikowany przez

Spore zaskoczenie wywołali saneczkarze na placu przed SP 20 w Nowym Sączu prezentując jazdę na asfalcie.

– To nic nadzwyczajnego – stwierdza trener UKS Tajfun Dariusz Ziarno. – Latem nasz treningi to jazda na sankach z rolkami. Tutaj w szkole nr 20 pokazujemy młodzieży na czym ten sport polega. Każdy, kto chciał, mógł się przejechać. Start był z platformy startowej. Oczywiście byli ze mną zawodnicy: Klaudia Ziarno – Mistrzyni Polski juniorek, Piotrek Pietrzyk – 7 miejsca na OOM oraz Marcin Kiełbasa – 8 zawodnik OOM. Saneczkarze pokazywali chętnym jak należy się położyć na sankach by jazda była wygodna i daleka.
Zajęcia obserwował znakomity trener WCKS Dunajec Nowy Sącz, w tym kadry olimpijskiej na Grenoble.
– Bardzo dobrze, że Darek Ziarno tak popularyzuje saneczkarstwo – dodaje Ryszard Gurbowicz. – Trzeba pokazywać na czym to polega. Kiedy można dotknąć sprzętu i jeszcze się na nim przejechać, wtedy zupełnie się inaczej później na ten sport patrzy. A może ktoś utalentowany trafi do sekcji? Kto wie?
Zainteresowanie zajęciami było duże.
– W sumie odwiedziło nas ponad 200 uczniów SP 20 i Gim. nr 5 – mówi Dariusz Ziarno. – Z tym placówkami mamy nawiązaną współpracę a dzięki Dorocie Kubiak, nauczycielce WF możemy liczyć na życzliwość, za co dziękuję.
Trener UKS Tajfun zapowiedział kolejne takie zajęcia.