Najlepszy „motylek” w Polsce

Opublikowany przez

Pięć złotych medali, w pięciu konkurencjach, najlepszy czas w Polsce na 50 m motylkiem – to osiągnięcia sądeckiego pływaka Filipa Mordarskiego, lat 12, który na co dzień trenuje na basenie MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej.

W Suchej Beskidzkiej odbyła się I runda okręgowych zawodów pływackich z cyklu „SOBOTA PŁYWACKA” – Puchar Wszechstronności Stylowej. W rywalizacji udział wzięło 195 zawodników z 19 klubów Małopolski w kategorii 10, 11 i 12 lat. Skromna, bo zaledwie piętnastoosobowa grupa pływaków STP Nowy Sącz bardzo dobrze przygotowana przez trenerów Jacka Michałowskiego i Tomasza Jasiurkowskiego zajęła w ostatecznej klasyfikacji drużynowej drugie miejsce ustępując jedynie klubowi z Olkusza.
– Na szczególną uwagę zasługuje udział 12 letniego Filipa Mordarskiego reprezentującego barwy błękitnych, który na pięć swoich startów, każdy kończył na najwyższym stopniu podium zostając najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. – mówi Marek Ruchała STP Nowy Sącz. – Warto podkreślić fakt, że sądeczanin uzyskał najlepszy wynik w tym sezonie w Polsce, na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, uzyskując czas 29,85 i 200 metrach stylem zmiennym z czasem 2:29.21.
W pierwszej dziesiątce Pucharu Wszechstronności Stylowej znaleźli się:
6. Wojciech Nowak; 12 lat
10. Julia Połeć – 12 lat
6. Piotr Nowak; 11 lat
9. Julia Trojanowska; 11 lat
6. Maksymilian Miczołek; 10 lat
5. Julia Gromala; 10 lat
7. Zuzanna Piętka; 10 lat.