Niespodzianka dla uczniów – nowoczesne boisko

Opublikowany przez

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju dokonano odbioru technicznego inwestycji sportowej. Po wakacjach ponad 400 uczniów vbędzie mogło korzystać z nowoczesnego wielofunkcyjnego boiska.

Boisko o wymiarach 44 na 22 metry wybudowano za blisko 284 tys. zł. Inwestycję zrealizowano w ramach projektu „Małopolskie boiska”. Kosztami po połowie podzieliły się województwo i powiat. Na boisku będzie można grać w piłkę ręczną i siatkówkę, a dzięki oświetleniu zajęcia będą się odbywać także po zmroku. Dodatkowo odwodniono teren, by gwałtowne deszcze czy roztopy nie zagroziły nawierzchni.
– Czuję się wyróżniona, ponieważ jest to jedyne w powiecie boisko, zbudowane w ramach tego programu – podkreśla dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju Janina Złotnicka. – To oznacza znaczną poprawę warunków uprawiania aktywności fizycznej przez naszych uczniów.
– Od dawna zabiegaliśmy o poprawę bazy sportowej tej szkoły i w końcu to się udało i bardzo się z tego cieszę. Jestem przekonany, że krynicka młodzież będzie również zadowolona – dodaje Marian Ryba.
Boisko objęte jest dziewięcioletnią gwarancją.
Źródło- Starostwo Powiatowe Nowy Sącz
Fot. Paweł Szeliga