Niespodziewana porażka

Zespół juniorek UKS Żak Nowy Sącz w piątej kolejce spotkań koszykówki doznał niespodziewanej porażki.

UKS Basket Dąbrówka – UKS Żak Nowy Sącz 65:60 (16:18, 12:17, 21:18, 16:7)
Sędziowali: Krzysztof Maciejasz i Maria Tatar.

UKS Basket: Kinga Jaworska 18, Kornelia Jaworska 15, Patrycja Kłuś 9, Karolina Barnaś 9, Zuzanna Jarosz 7, Łucja Dziadowiec 3, Olga Kaźmirek 2, Julia Wałach 2.
UKS Żak: Katarzyna Nowak 20, Aneta Leśnicka 12, Róża Salamon 10, Katarzyna Szkarłat 9, Martyna Oracz 6, Martyna Sommer 3, Karolina Gródek, Marianna Smoleń, Sylwia Feryńska.

Początek meczu należał do sądeczanek, które nie grały bardzo dobrze, ale na tyle skutecznie, że prowadziły. W kolejnej części meczu błędy w ataku zamieniły się na kontry rywalek, ale zespół z Nowego Sącza wciąż grał nieco lepiej prowadząc 35:28. Wydawało się, że spotkanie jest pod kontrolą UKS Żak. Ale po przerwie gospodynie systematycznie zaczęły odrabiać straty, a w czwartej kwarcie dobiły sądeczanki, które musiały przełknąć gorycz porażki. Przegranej jest tym bardziej zaskakująca, że w Nowym Sączu zespół UKS Żak ograł rywalki różnicą 30 punktów.