Będzie nowa hala sportowa

Opublikowany przez

Przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu już niedługo zostanie wybudowana pełnowymiarowa hala sportowa. Obecna jest mała i mocno wyeksploatowana.

Zgodnie z założeniami nowy obiekt będzie służył nie tylko uczniom, ale także wszystkim starosądeczanom. Znajdą się tu boiska do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i koszykówki. Nie zabraknie też trybuny na 200 osób. Koszt budowy hali to ponad 7,1 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 5,3 mln zł. Hale powinna być gotowa pod koniec przyszłego roku.
Umowę gwarantującą dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na ręce burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka przekazali: wicemarszałek Stanisław Sorys oraz Leszek Zegzda zarządu województwa.
– To będzie pierwszy tego typu obiekt w okolicy. – mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa. – Wiemy, że oczekiwanie na sportowe obiekty w gminie jest ogromne. Cieszę, że projekt otrzymał dofinansowanie, a dzięki środkom unijnym powstanie tu hala, w której będą prowadzone zajęcia sportowe, treningi, a także imprezy kulturalne.
W ramach inwestycji zaplanowano także montaż nowego ogrodzenia, budowę przyszkolnych chodników, drogi wewnętrznej, będą nowe instalacje wodne oraz kanalizacyjna. Nie zapomniano o zmotoryzowanych i przy hali powstanie parking na prawie 40 aut.