Nowosądeccy mistrzowie kumite

Opublikowany przez

Na matach tatami w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Mistrzostwach Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Jaśle w dniu 2 grudnia walczyło 210 karateka z Klubów Sportowych z Małopolski i Podkarpacia.

Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowało 16 zawodników powołanych przez trenera shihana Andrzej Krawontka i sensei Edwarda Krawczyka w składzie: Ula Orzechowska, Mikołaj Milanowski, Damian Potoczek, Karol Milanowski, Nadia Potoczek, Emilia Tuczyńska, Magda Orzechowska, Piotr Wygrecki, Adrian Schneider, Natalia Zamora, Wiktoria Barnach, Jakub Janór, Piotr Kijowski, Mikołaj Marcisz, Olga Janik, Patryk Lasyk, którzy skutecznie promowali Klub i Miasto Nowy Sącz, wygrywając 7 kategorii Mistrzostw.

Mistrzowie zawodów
Juniorzy: Jakub Janór, Mikołaj Marcisz i Adrian Schneider.
Młodzicy: Wiktor Wygrecki i Natalia Zamora
Kadetki: Emilia Tuczyńska i Nadia Potoczek
Wicemistrzowie: Olga Janik i Patryk Lasyk
Brązzwe medale: Damian Potoczek, Piotr Kijowski, Wiktoria Barnach, Magda Orzechowska.
– Brawurowe i skuteczne walki szczególnie Jakuba Janóra, Adriana Schneidera i Natalii Zamory są dobrym prognostykiem na przyszłość – mówi sensei Andrzej Krawontka. – Jak zwykle poza zasięgiem dla rywalek w swojej kategorii wiekowej była najmłodsza zawodniczka Klubu Nadia Potoczek, która jest postrachem maty tatami dla konkurentek w walkach kumite. Dobrą, skuteczną i brawurową postawą w walkach zaimponowała także Emilia Tuczyńska.
Już w najbliższą sobotę (8 grudnia), trzy nowosądeckie zawodniczki wezmą udział w Pucharze Polski Karate Kyokushin. Na matach w Szczecinku wystąpią: Klaudia Kowalska, Kamila Nowak i Karolina Sekuła.
– Jestem przekonany, że będą walczyć o prymat w kraju, by skutecznie podsumować udany sezon sportowy Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin w 2018roku. – dodaje Andrzej Krawontka. – Osiągane wyniki sportowe naszych zawodników karate są efektem dobrej pracy na treningach.
Młodych sportowców w klubie prowadzą: trener I klasy karate shihan Andrzej Krawontka. Instruktorzy karate: sensei Edward Krawczyk, sensei Łukasz Krawontka i sensei Robert Popardowski.
Nowosądeckie DOJO znajudje się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34. Trenerzy zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia.