Ograły wicemistrza Polski

Stało się zespół z Muszyny pokazał charakter ogrywając wicemistrza Polski z Łodzi.

Polski Cukier Muszynianka – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10).
MVP: Monika Bociek.
Sędziowali: Aleksandra Szydełko i Bartłomiej Adamczyk.

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska – libero oraz
Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (L)
Grot Budowlani Łódź: Polańska, Kąkolewewska, Twardowska, Witkowska – libero oraz Grobelna, Vincourova, Grajber oraz Cutura, Muszyńska, Ptak.

Mecz był bardzo emocjonujący. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na druga stronę. Najpierw wygrały muszynianki, by po zaciętym drugim secie przegrać. W kolejnym znów lepsze były mineralne. Czwarta partia to niezwykle zacięty bój o każdą piłkę, choć seta znaczenie lepiej zaczęły łodzianki, który po serii dobrych zagrywek Vincourovej prowadziły już 5:1. Trener Serwiński wziął czas by nieco uspokoić swoje zawodniczki oraz jeszcze raz ustawić taktykę. To dało efekt, bo trudna zagrywka Radenković dała szanse na odrobienie strat i gospodynie prowadziły 6:5. Traka wymiana ciosów trwała do końca seta. Przy stanie 23:21 wydawało się, że jest szansa na skończenie meczu. Tymczasem łodzianki znów pokazały charakter i o końcowym wyniku zadecydował tie break. Seta i mecz skutecznym atakiem zakończyła Savić.

Pozostałe wyniki:
Proxima Kraków – PTPS Piła 3:1 (25:17, 16:25, 25:23, 25:23)
Budowlani Toruń – Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:28, 25:22, 25:20, 25:15)
Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:16)
MKS Dąbrowa Górnicza – KSZO Ostrowiec Św. 2:3 (25:20, 25:22, 10:25, 8:25, 11:15)
Impel Wrocław – Developres Rzeszów 1:3 (25:23, 15:25, 18:25, 26:28)
Dzisiaj rozegrany będzie ostatni mecz XIX kolejki pomiędzy ŁKS Łódź a BKS Bielsko Biała.