Olimpia wygrywa mecz

Zespół Olimpii wygrał kolejny mecz w I lidze piłki ręcznej kobiet, co dało radość zawodniczkom, kibicom i awans w tabeli.

Olimpia Nowy Sącz – WKPR Wesoła Warszawa 33:30 (17:14)
Sędziowali: Maciej Karwowski i Mirosław Kowalski.

Olimpia: Nowak, Bydłoń: Płachta 13, Leśniak 9, Dzidek, Baran 3 Sroka 2, Krok 1, Kulig 1, Janik, Złocka, Chajdecka.
WKPR: Osińska: Jackiewicz 7, Skoczeń 7, Nosecka 3, Gutowska 3, Musiał 3, Andrzejewska 3, Szymanik 2, Grabowska 2.
Od początku spotkania na parkiecie hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej trwała zacięta walka o każdą piłkę. Warszawski zespół, który ma w składzie wiele doświadczonych zawodniczek był trudny do pokonania. Po 4 minutach WKPR prowadził 2:0. Chwilę później był remis 4:4, a po 20 kolejny 10:10. Żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć większej przewagi. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 13:13. Wydawało się, że już niewiele się zmieni. Tymczasem szybkie akcje Olimpii skutecznie kończyła Płachta i Leśniak co dało prowadzenie 17:14.
Po zmianie stron rozpędzone sądeczanki szybko powiększyły prowadzenie i po 40 minutach było 23:17. Taka przewaga utrzymywała się do 50 minuty. Wydawało się, że już nic złego nie może się stać. Tymczasem warszawianki zaczęły grać bardzo skutecznie, a zawodniczki Olimpii nie trafiały do bramki rywalek z karnych czy w sytuacji sam na sam. Taka gra spowodowała, że w 57 minucie gospodynie prowadziły, ale już tylko 30:28. Ostatnie chwile meczu były bardzo nerwowe, ale niewielkie prowadzenie udało się utrzymać do końca. Wynik meczu ustaliła Leśniak.