Pewna wygrana muszynianek

Nie było niespodzianki w Muszynie. Podopieczne Bogdana Serwińskiego pewnie pokonały zespół z Torunia i zainkasowały 3 punkty do swojego dorobku. Ma ich 6 po 4 spotkaniach i awansowały na 7 pozycję.

Polski Cukier Muszynianka – POLI Budowlani Toruń 3:0 (25:16, 25:16, 25:17).
MVP: Maja Savić.

Sędziowali: Bartłomiej Baniak i Aleksandra Szydełko.

Polski Cukier Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Karakasheva, Medyńska (libero)
POLI Budowlani: Ściurka, Lewandowska, Wójcik, Ryznar, Cvetanovic, Kavalenka, Nowak (libero) oraz Bimkiewicz, Janik. Paulava.

Początek meczu był dość wyrównany do stanu 8:8. Później po atakach po szybkich rozegraniach Radenković i mocnych atakach Savić, Bociek i Wójcik gospodynie zaczęły powiększać przewagę prowadząc 15:10. Wydawało się, że mecz potoczy się już szybko. Tymczasem rozluźnione muszynianki zaczęły popełniać błędy i zrobiło się 16:14. Trener Serwiński wziął czas by ustawić grę. Przerwa zadziałała znakomicie i po serii bardzo dobrych Zagrywek Bociek i Savić przewaga gospodyń wzrosła do 20:14. Mineralne zakończyły seta skutecznym blokiem.
Mocno podenerwowane torunianki w drugą partię zaczęły źle, a po asie Savić było 6:3 dla miejscowych, chwilę później 7:7. Trener Vettori wziął czas. To dało efekt, bo sygnał do ataku dała piwnicznaka z urodzenia Dorota Ściurka. Po ataku Lewandowskiej, błędzie Śmieszek i Wójcik był remis 8:8. As serwisowy Ryznar dał prowadzenie gościom 8:9. Tego już było za dużo dla trenera Serwińskiego, który również poprosił o czas. Niewiele to dało, bo kolejna zagrywka Ryznar dała punkt Budowlanym. Jeszcze raz dała o sobie znać Lewandowska, ale im dłużej trwał set, tym lepiej grały muszynianki. Po bloku mineralnych był remis 11:11, ale Śmieszek nie trafiła z zagrywką, na szczęście ten sam błąd popełniła Ściurka. Od stanu 13:13 na boisku w Muszynie grały już tylko gospodynie obejmując prowadzenia 20:14 i seta do 16.
Ostatnia część meczu była wyrównana tylko do stanu 6:6. Kiedy na tablicy pojawił się wynik, po punktowej zagrywce Savić, 19:10 było wiadomo, że tego meczu muszynianki nie przegrają. Spotkanie po mocnym ataku zakończyła Karakasheva.