Pewne zwycięstwo muszynianek

Zespół Polskiego Cukru Muszynianki podejmowały Legionovię. Po niezłym meczu mineralne wygrały odpisując sobie komplet punktów.

Polski Cukier Muszynianka – Legionovia Legionowo 3:1 (25:18, 25:20, 14:25, 25:17)
MVP: Danica Radenković.
Sędziowali:
Radenković, Wójcik, Śmieszek, Savić, Karakasheva, Bociek, Medyńska – libero oraz Brzóska, Flakus, Bałdyga.
Legionovia: Mielczarek, Alagierska, Szpak, Damaske, Wójcik, , Jasek, Korabiec – libero oraz Mikołajewska, Bączyńska, Grabka.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia muszynianek, które objęły prowadzenie 5:2, a chwilę później po ataku Karakashevej oraz skutecznych blokach było 8:5. Od tego momentu mineralne zaczęły powiększać przewagę. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 18:10 było wiadomo, że gospodynie wygrają. Seta zakończyła w swoim stylu Bociek. Druga część meczu była bardziej wyrównana. Do stanu 9:9 zespół gości toczył zaciętą walkę na siatce. Kilka dobrych akcji Savić, Bociek i Karakashevej dały prowadzenie 18:13 gospodyniom. Już wydawało się, że sytuacja jest opanowana, bo muszynianki prowadziły 20:16, chwila dekoncentracji spowodowała, że zrobiło się 21:20. Na szczęście dobrze dysponowana Karakasheva dała prowadzenie 23:20, a seta zakończył nieudany atak Milczarek. Trzecia cześć meczu była popisem skuteczności siatkarek Legionovii i bezradności mineralnych, które nie potrafiły zatrzymać ataków zespołu gości popełniając przy tym wiele błędów własnych. Muszynianki przegrały seta z kretesem. Czwarta partia spotkania zaczęła się od prowadzenia rywalek, ale gospodynie szybko odrobiły straty, a po atakach Savić, Bociek i Wójcik było już 11:5. Chwilę później po akcji Śmieszek i dobrych blokach było już 17:11. Muszynianki do końca meczu utrzymały kilkupunktową przewagę i wygrały mecz 3:1.