Pewne zwycięstwo Olimpii

W 12 kolejce spotkań I ligi piłki ręcznej kobiet zespół UKS Olimpia Nowy Sącz pewnie pokonał Sośnicę Gliwice. Dzięki zwycięstwo drużyna znad Kamienicy awansowała na 6 miejsce w tabeli.

Olimpia Nowy Sącz – Sośnica Gliwice 22:18 (8:9)
Sędziowali: Jacek Moskalczyk i Marcin Pazdro.

Olimpia: Nowak: Płachta 11, Sroka 4, Leśniak 3, Dzidek 2, Krok 2, Baran, Janik.
Sośnica: Wróbel: Kostrzewska 6, Golec 5, Wyrzychowska 3, Krzymińska 2, Frątczak 2.
Faworytem spotkania nie była Olimpia. Przed tym meczem Sośnica była dwa miejsca wyżej w tabeli. Smaczku tej rywalizacji dodawał fakt, że w zespole rywalek występowały zawodniczki, które nie tak dawno reprezentowały barwy ekipy z Nowego Sącz (Golec i Olejarczyk). Pierwsza połowa wskazywała, że rywalki mogą osiągnąć sukces. Piłkarki z Gliwic grały szybko i co ważne skutecznie. Po 10 minutach meczy Sośnica prowadziła 4:1. Jednak dzięki dobrej grze Płachty i Leśniak szybko zrobił się remis 4:4. Rywalki jednak nie odpuszczały i po 22 minutach gry zespół gości prowadził. 8:4. Wydawało się, że spotkanie będzie przebiegało pod dyktando rywalek. Ale sądeczanki nie odpuszczały. Kolejne akcje zespołu i celne rzuty Płachty dały remis 8:8, choć w ostatnich sekundach pierwszej połowy po rzucie Frątczak prowadziły gliwiczanki. Po zmianie stron cztery gole po rząd, pod składnych akcjach całego zespół, zdobyła Płachta i Olimpia po 40 minutach gry prowadziła 14:10. Od tego momentu rywalki już nie zdołały odrobić strat i drużna z Nowego Sącz wygrała. Warto podkreślić, że duży wkład w zwycięstwo miała młoda, 17-letnia bramkarka Olimpii Paulina Nowak, która w decydujących momentach broniła w sytuacjach sam na sam oraz karne.