Pewne zwycięstwo sądeckich koszykarek

Zespół kadetek A UKS Żak Nowy Sącz pokonał rywalki ze Starachowic, ale wygrana nie przyszło łatwo.

UKS Żak Nowy Sącz – UMKS Gracz Starachowice 84:66 (18:15, 18:18, 18:21, 30:12)
Sędziowali: Adam Ozga i Anna Orzeł.
UKS Żak: Gródek 22, Tokarczyk 18, Szkarłat 12, Salamon 11, Plata 8,Smoleń 5, Sommer 4, Leśnicka 2, Koral, Feryńska, Woźniak.
Gracz: Łuczkiewicz 28, Chrząszcz 21, Adamczyk 8, Sobieraj 4, Szafraniec 3, Staś 2.
Faworytem spotkania były gospodynie, ale przez większość meczu zespół gości dyktował warunki gry. Do przerwy sądeczanki prowadziły tylko trzema punktami 36:33. Po zmianie stron koszykarki UKS Żak w dalszym ciągu bardziej walczyły ze sobą niż z rywalkami popełniając wiele błędów w obronie i po trzech częściach meczu był remis 54:54. Dopiero w czwartej kwarcie sądeczanki zaczęły zdobywać punkty seriami, a zawodniczki ze Starachowic nie mogły znaleźć lekarstwa na szybkie ataki zespołu z Nowego Sącza. UKS Żak wygrał ostatnią część meczu różnicą 18 punktów i cały mecz 84:66.