Pierwsza dyskwalifikacja bosego biegacza

Opublikowany przez

Kilka dni temu odbył się V Regatta Bieg Wierchami na dystansie 58 km, w którym udział wziął sądecki biegacz Karol Trojan, który pokonuje kilometry tras na bosaka.
Tak się złożyło, że tym razem zawodów nie ukończył. Kilkanaście kilometrów przed metą musiał zejść z trasy.

– Miło mówi się i pisze o sukcesach, zajmowanych miejscach, o byciu pierwszym, tym najlepszym, jak to było podczas Biegu Kurierów Sądeckich, I Międzynarodowego Półmaratonu „Bitwa pod Gorlicami”, Biegu Sarny i Jelenia, VII Górskiego Biegu Kwitnącej Jabłoni czy V Biegu Sądeczan – opowiada Karol Trojan – Natomiast trudno jest mówić o porażkach. Pierwszy raz odkąd biegam nie dane mi było ukończyć zawodów, po prostu zabrakło czasu. Niestety nie zmieściłem się w pośrednim limicie. Na punkcie kontrolno – żywieniowym, zlokalizowanym za Willą Poprad w Rytrze (na 41/42 kilometrze trasy), pojawiłem się 11 minut po regulaminowym czasie i „z bólem serca”, honorowo zszedłem z trasy. Tym sposobem moim udziałem stał się pierwszy DNF (did not finish), czyli nie ukończenie biegu, nie dotarcie do mety. Tak to można rzec, iż zyskałem nowe biegowe doświadczenie, którego jednak nikomu z Was nie życzę.
Sądecki biegacz po tej porażace zastanawia się czy warto było podjąć to wyzwanie, biec boso, na takim dystansie w góracvh?
– Tak, warto było! Nawet bardzo! Pomimo porażki, którą bez wątpienia jest nie ukończenie biegu, jestem dumny, tak dumny, z siebie, iż podjąłem się tego wyzwania. – dodaje Karol Trojan. – Zabrakło niewiele, lecz zabrakło czasu. Jakby na to nie patrzeć przebiegłem boso, mniej więcej dystans maratonu górskiego! Jestem zadowolony, że „widziane z boku” niemożliwe, stało się, dzięki mojej determinacji, możliwe. „Pierwsze koty za ploty”, „szlak górskiego bosego biegania” został „przetarty”. Co mi teraz pozostaje? Robić swoje i dalej „zarażać” innych bosą, zdrową aktywnością.

Warto wiedzieć!
Karol BOSY WIRUS Trojan
– Sportowiec, dążący do zawodowstwa
– Bosy biegacz, ultramaratończyk
– Propagator bosej aktywności
– Ambasador Miasta Nowego Sącza
– Ambasador Festiwalu Biegów
– Pierwszy bosy zdobywca „Korony Polskich Półmaratonów”
– Pierwszy biegacz, który boso obiegł Miasto Nowy Sącz
Autor bloga „http://bosywirus.pl” oraz programu „Biegam z Kulturą” (http://biegamzkultura.pl)
E-mail: karol.trojan@bosywirus.pl