Pierwszy mecz dla bielszczanek

Meczem z BKS Bielsko Biała i 7 miejsce w lidze zespół Polski Cukier Muszynianka rozpoczął ostatni rozdział tego sezonu play off, rozpoczął od sporego falstartu.

Polski Cukier Muszynianka – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 25:27, 21:25)
MVP: Dominika Sobolska.
Sędziowali: Damian Lic i Grzegorz Janusz.
Polski Cukier Muszynianka: Radenković,, Savić, Wójcik, Bociek, Śmieszek, Karakasheva, Medyńska (libero) oraz Brzóska, Bałdyga, Flakus.
BKS: Różański, Pleśnierowicz, Grant, Mancuso, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Nowicka.
Początek meczu należał do mineralnych, które objęły prowadz3nie, ale im dłużej trwał mecz, tym rywalki grały skuteczniej. Bardzo dobrze atakowała Sobolska, której nie umiały zatrzymać muszynianki. Ste zakończył się dość niespodziewanie porażką gospodyń.
Drugą partię mineralne rozpoczęły bardzo skoncentrowane i po zagrywce Radenković i ataku Savić prowadziły 2:0. radość jednak trwała krótko, bo bielszczanki szybko odrobiły straty. Przez chwilę mecz toczył się punkt za punkt, ale od stanu 5:5 przyjezdne zaczęły powiększać przewagę. Bardzo dobrze spisujące się w ataku Mancus i Sobolska rozbijały obronę muszynianek. BKS prowadził już 24:19 i wydawało się, że jest po secie. Tymczasem mocne zagrywki Bałdygi, blok i ataki Savić z Karakasevą dały remis 24:24. Była nadzieja na doprowadzenie do remisu. Niestety rywalki znów okazały się skuteczniejsze. Trzeci set był już bez historii. Szybka wygrana i radość ze zwycięstwa w pierwszym meczu play off. Teraz rywalizacja przenosi się do Bielska. Mecz już w czwartek. Jeżeli mineralne wygrają, wtedy w sobotę rozegrany zostanie ostatni mecz o 7 miejsce eksktralidze.