Piłka ręczna – II liga kobiet. Porażka sądeczanek

Nie były to udane dni dla zespołów Olimpia Nowy Sącz. W sobotę juniorki młodsze po słabym meczu przegrały z SPOR Olkusz, a w niedzielę ich starsze koleżanki, „wzmocnione” juniorkami młodszymi przegrały w II lidze ze Zgodą Ruda Śląska.

MKS Olimpia Nowy Sącz – Zgoda Ruda Śląska 20:26 (11:15)

Olimpia: Gądek: Nosal 14, Wielocha 4, Janik 1, Wiktor 1, Radzik, Wojciechowska, W. Janik, Ciuła, Szczecina, Pietras, Solska, Tomasiak, K. Janik.
KS Zgoda: Mańka: Ściuka 6, Chruścicńska 6, Fraksztajn 3, Krzyszteczko 3, Olszynka 2, Prokop 2, Frątczak 1, Wójcik 1.

Po pierwszych minutach meczu wydawało się, że sądeczanki są w stanie ograć rywalki. Po 5 minutach był remis 1:1, ale później było już tylko gorzej. Kiedy zespół gości objął prowadzenie 7:3 było jasne, że nie będzie dobrze. Olimpia zerwała się jeszcze do walki i po 20 minutach było 7:9 dla Zgody. Rywalki znów przyśpieszyły i zrobiło się 15:11. Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Zawodniczki ze Zgody pilnowały wyniku, a że sądeczanki nie potrafiły celnie rzucić nawet z karnego – sześć pudeł – to trudno było martwić się o korzystny wynik. Zespół Olimpii, zresztą dotyczy to pozostałych również, włącznie z ekstraklasą, grał bardzo źle w obronie. To powodowało, że rywalki nie miały problemów ze zdobywanie goli.
Porażka boli, ale dla juniorek II liga to przede wszystkim zdobywanie doświadczenia, by skutecznie walczyć w gronie juniorek.