Z kim ćwiczyć?
Gdzie ćwiczyć?
Gdzie kupić sprzęt?

Klaudia Zwolińska Mistrzynią Europy

Opublikowany przez

Wspaniały sukces osiągnęła nowosądecka kajakarka Klaudia Zwolińska z KS Start podczas Mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców (U-23) w Ćunovie (Słowacja) zwyciężając w K-1.
Czytaj dalej

Medale sądeczan

Opublikowany przez

W dalekiej Leśnej odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy KS Start Nowy Sącz, którzy wywalczyli pięć medali w tym dwa złote.
Czytaj dalej

Michał Pasiut dziewiąty w Pucharze Świata

Opublikowany przez

W niemieckim Augsburgu zakończyła się III edycja Pucharu Świata w slalomie kajakowym. Bardzo dobrze spisał się Michał Pasiut, który zajął w finale 9 miejsce.
Czytaj dalej

Bez finałów w Augsburgu

Opublikowany przez

Sobota nie była szczęśliwa dla nowosądeckich zawodników podczas Pucharu Świata w slalomie kajakowym w Augsburgu. Awansu nie uzyskał Grzegorz Hedwig w C-1 oraz Klaudia Zwolińska w K-1.
Czytaj dalej

Kolejny start kajakarzy górskich

Opublikowany przez

Dzisiaj w niemieckim Augsburgu rozpoczęła się III edycja Pucharu Świata w slalomie kajakowym z udziałem polskich zawodników, w tym sądeczan.
Czytaj dalej

Walczyli najmłodsi „górale”

Opublikowany przez

Na Dunajcu w Szczawnicy odbyły się regaty slalomowe o puchar burmistrza miasta, a wyniki zaliczane były do ligi młodzików. Bardzo dobrze spisali się kajakarze z KS Start, którzy stawali na podium.
Czytaj dalej

Popiela drugi, Hedwig i Zawolińska w finałach

Opublikowany przez

To był znakomity start Polaków w Pucharze Świata, który odbył się w Liptowskim Mikulaszu. Drugie miejsce zajął Dariusz Popiela, w finale była Klaudia Zwolińska oraz Grzegorz Hedwig – wszyscy z Nowego Sącza.
Czytaj dalej

Polacy wicemistrzami Europy

Opublikowany przez

W drugim dniu Mistrzostw Europy w slalomie kajakowym, które odbywają się w czeskiej Pradze polscy „górale” wypływali srebrny medal w K-1×3, w składzie: Dariusz Popiela, Michał Pasiut, Mateusz Polaczyk). Lepsi byli tylko Czesi, gospodarze zawodów.
Czytaj dalej

Mistrzostwa Europy w slalomie kajakowym

Opublikowany przez

Bardzo dobrze rozpoczęli polscy kajakarze, w tym sądeczanie, Mistrzostwa Europy w slalomie kajakowym.
Czytaj dalej

Jest kadra kajakarzy górskich

Opublikowany przez

Po Mistrzostwach Polski w Krakowie, gdzie odbyły się ostatnie kwalifikacje do reprezentacji Polski w slalomie kajakowym ogłoszono skład kadry na tegoroczne Mistrzostwa Europy, Świata, oraz Puchar Świata.

– Cieszy, że w tej grupie większość to sądeczanie – mówi wiceprezes ds. kajakarstwa górskiego PZKaj. Bogdan Popiela. – Nie wszyscy pływają w barwach KS Start, ale to właśnie w Nowym Sączu uczyli się tej trudnej dyscypliny. Przed nami trudny sezon. Już za kilka dni ME w Czechach, później Puchary Świata i na koniec, we wrześniu, w Rio de Janeiro Mistrzostwa Świata. Mam nadzieję, że ci zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze pokażą się z naprawdę dobrej strony.

Kadra Polski
K-1 mężczyzn: 1. Dariusz Popiela Spójnia Warszawa, 2. Mateusz Polaczyk Zawisza Bydgoszcz, 3. Michał Pasiut AZS AWF Kraków, 4. Maciej Okręglak KS Start Nowy Sącz – ten ostatni będzie mógł uczestniczyć w zawodach Pucharu Świata, bowiem Polska wywalczyła 4 miejsca zajmując w ubiegłym sezonie 5 miejsce w K-1 za cały sezon.
K-1 kobiet: 1. Klaudia Zwolińska KS Start Nowy Sącz, 2. Natalia Pacierpnik KKK Kraków , 3. Julia Jeleńska KS Start Nowy Sącz.
C-1 mężczyzn: 1. Grzegorz Hedwig KS Start Nowy Sącz, 2. Igor Sztuba ASZ AWF Kraków, 3. Przemysław Nowak LKK Drzewica.
C-1 kobiet: 1. Aleksandra Stach KKK/SMS Kraków, 2. Ewa Hurkała AZS AWF Kraków , 3. Iga Garlewicz KKK Kraków.
Na zdjęciu: Klaudia Zwolińska