Porażka z faworytem

Mimo, że do Nowego Sącza przyjechał faworyt rozgrywek, to jednak zespół UKS Żak stać było na zwycięstwo, ale zabrakło, zresztą kolejny raz, skuteczności.

UKS Żak Nowy Sącz – KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 56:65 (15:14, 18:18, 9:17, 14:16)
Sędziował: Tadeusz Zimowski.

UKS Żak: Anna Orzeł 14, Natalia Popiół 12, Diana Kosakowska 9, Sabina Kosakowska 8, Karolina Gródek 8, Wiktoria Feryńska 3, Katarzyna Nowak 2, Katarzyna Szkarłat, Aleksandra Skoczeń, Magdalena Jabłońska, Paulina Lisowska, Klaudia Tokarczyk.
Zagłębie: Paulina Majda 17, Wiktoria Wołyńska 13, Paulina Krakowczyk 12, Weronika Pawlak 11, Karolina Zuziak 7, Sylwia Wojtylas 4, Joanna Kocemba 1, Karolina Antas, Karolina Joniak, Aleksandra Wojtala.
Oba zespoły rozpoczęły mecz bardzo nerwowo. Niemal przez dwie minuty wynik był remisowy 0:0. Później zagłębianki szybko objęły prowadzenie 5:0. Gospodynie po akcjach Orzeł i Popiół odrobiły straty, ale trzy szybki kontry rywalek i znów trzeba było gonić wynik. Sądeczanki grały chaotycznie, za szybko pod tablicami, a przez to piłka nie wpadała do kosza, nawet w najbardziej dogodnych sytuacjach. Pod koniec pierwszej kwarty mecz się wyrównał. Lepiej funkcjonowała obrona i atak co dało niewielkie prowadzenie. Podobnie było w drugiej i do przerwy UKS Żak prowadził 33:32. Wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą. Tymczasem po przerwie zespół z Sosnowca urządził sobie festiwal strzelecki i przed ostatnią kwartą było 42:49. Ostatnia część meczu to ambitne próby odrobienia strat, ale się nie udało.

1.KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 11 20 832:562
2.MTS IKAR 11 19 845:732
3.Wisła CANPACK Kraków 12 19 844:813
4.AZS UŚ Katowice 12 18 685:816
5.UKS Żak Nowy Sącz 10 16 713:668
6.RMKS Rybnik 10 15 645:589
7.Contimax MOSiR Bochnia 10 11 559:730
8.UKS La-Basket Piekary Śląskie 10 11 601:814