Powalczyli ale przegrali

Zespół młodzików rozegrał mecz już w siódmej kolejce spotkań ligowych. Sądeczanie mimo walki przegrali na swoim boisku z krakowianami.

STK Wikar Nowy Sącz – KS Oknoplast Korona Kraków 49:77 (2:21, 19:16, 13:26, 15:14)

Sędziowali: Anna Orzeł i Sabina Kosakowska.

STK: Jakub Czop 9, Antoni Tokarczyk 8, Ignacy Kogut 8, Szymon Połomski 8, Jonasz Łukaszczyk 6, Bartosz Sommer 4, Michał Zygmunt 3, Maciej Tarasek 2, Kacper Kogut 1, Mikołaj Rosiński.

Korona: Robert Hoffmann 25, Bartosz Leśniak 15, Franciszek Usydus 13, Jan Walaszek 5, Nikodem Mazur 4, Konrad Mateja 4, Maciej Maj 4, Konrad Faryj 3, Nichał Kądziołka 2, Mateusz Kękuś 2, Wojciech Rzeźnik.
Spotkanie rozpoczęło się koszmarnie, jeśli chodzi o wynik, dla gospodarzy. Rywale rozbili zespół STK w pierwszej kwarcie 21:2. Ten wynik miał duży wpływ na końcowy rezultat. Mimo starań sądeczanom nie wychodziła żadna akcja. Piłka jak zaczarowana odbijała się od obręczy, a błędy w ataku zamieniały się na szybkie i skuteczne kontry rywali. Po krótkiej przerwie i rozmowie z trenerem koszykarze z Nowego Sącza zaczęli wreszcie grać lepiej co spowodowało, że wygrali drugą kwartę. Po przerwie gra się wyrównała, ale strat z początku meczu już się nie udało odrobić.