Puchar OZPN dla Szczyrzyca

Z pewnością zwycięstwo Orkana Szczyrzyc nad Glinikiem Gorlice w Pucharze Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz jest sporą niespodzianką. Ale nalży dodać, że zwycięski klub zasłużył na Puchar.

Orkan Szczyrzyc – Glinik Gorlice 3:2 (1:2)
1:0 Piekarczyk 8, 1:1 Da Silva 37, 1:2 Santiago 40, 2:2 Piekarczyk 75, 3:2 Limanówka 80
Sędziował: Marek Ogórek.
Orkan: Piwowarczyk: Gargas, Boczoń, Olejarz, Śliwka, Wojtasiński, Kurczab, Mrózek, Piekarczyk, tabor, Limanowóka.
Glinik: Mituś: Gomulak, Drąg, Dyląg, Martuszewski, Gogola, Skrzypniak, Krzysztoń, Da Silva, Santiago, Dziedzic.
W pierwszej połowie lepiej zaprezentowali się piłkarze z Gorlic, którzy grali szybko i co ważne skutecznie. Wprawdzie gola pierwsi zdobyli gospodarze, ale Glinik odpowiedział dwa razy i wydawało się, że będzie górą. Tymczasem po zmianie stron im dłużej trwał mecz, tym większą przewagę miał Orkan. Kiedy w 75 minucie Piekarczyk wyrównał stan mecz na 2:2 w piłkarzy Orkana wstąpił nowy duch. Efektem dobrej gry szczyrzycan był gol Limanówki, a w konsekwencji zwycięstwo.
Okazały puchar, nagrody rzeczowe oraz czek na 1500 zł z rąk prezesa OZPN Nowy Sącz Roberta Korala odebrał kapitan Orkana Michał Tabor.