Rekord Polski potwierdzony

Opublikowany przez

Rekord Polski na „Najdłuższy dystans przebiegnięty boso w 24 godziny” został oficjalnie potwierdzony! Karol Trojan (Ambasador Miasta Nowego Sącza) – „BOSY WIRUS” rekordzistą Polski.

– Ten tytuł brzmi dumnie! – mówi uradowany sądeczanin. – Dlatego też z pokorą, lecz także z wielką radością, pragnę podzielić się z swoim osiągnięciem sportowym. Właśnie otrzymałem informację z Biura Rekordów, iż ustanowiony przeze mnie Rekord Polski został zatwierdzony. Tym większą sprawił mi radość, iż wybiegałem go, podczas debiutanckiego startu na 11. Mistrzostwach Polski w biegu 24 – godzinnym (08-09 września 2018 r.) Wraz z przesłaną wiadomością, odżyły wspomnienia. Zresztą były one wciąż „świeże”. Każdego dnia, oczekując na powyższe wieści oraz planując tegoroczne wyzwania, myślami wracałem do pamiętnego startu.
Rekordowa próba rozpoczęła się 8 września, a zakończyła się 9 września 2018 roku w miejscowości Łyse w województwie mazowieckim. Dystans, który pokonał Karol Trojan, to dokładnie 112,905 km w ciągu 24 godzin. Osiągnięcie takiego wyniku nie było łatwe. Po 40 km pojawił się pierwszy kryzys. Bieganie w deszczu, w nocy, kiedy jest zimno, to duże przeszkody. Sądeczanin pokonał własne słabości i osiągnął założony przez siebie cel osiągnął – ustanowił nowy rekord Polski.
Więcej można przeczytać na stronie https://bosywirus.pl/rekord-polski-oficjalnie-potwierdzony/
– Z pokorą, lecz także z dumą, staram się godnie reprezentować Nowy Sącz na arenie sportowej. – dodaje Karol Trojan. Serdecznie dziękuję za otrzymane dotychczas wsparcie.

Na zdjęciu (fot arch. zawodnika) Karol Trojan z Mistrzynią Świata i Polski Patrycją Bereznowską