Rekordowe wyniki sądeckich pływaków

Opublikowany przez

W Wadowicach odbyła się V Runda Zawodów z cyklu „SOBOTA PŁYWACKA”. Rywalizowało blisko 300 sportowców z 23 klubów Małopolski i Śląska, w tym STP Nowy Sącz.

– Nowosądecka ekipa liczyła 14 osób pod opieką trenera Jacka Michałowskiego – opowaida prezes STPO Nowy Sącz Marek Ruchała. – Oczywiście wystartował 13-letni Filip Mordarski na dystansach 50 m stylem grzbietowym, 400 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym i zdobył najwyższą lokatę. W tej kategorii wiekowej odebrał Puchar „Najlepszego Zawodnika” wyprzedzając rywala z drugiego miejsca o 199 punktów. Jego młodszy kolega Franciszek Leśniak na dystansie 50 m stylem grzbietowym stanął na najwyższym stopniu podium, zaś w konkurencji 50 m stylem motylkowym zajął 3 miejsce.
Również inni osiagali bardzo dobrw wyniki:
Styl klasyczny – 200 m
3. Wojciech Nowak
Styl zmianny – 200 m
3. Wojciech Nowak

Sztafeta 4×100 m – styl zmienny: 2. STP Nowy Sącz (Filip Mordarski, Piotr Nowak, Wojciech Nowak, Bartosz Mółka).
Styl grzbietowy – 50 m
2. Zuzanna Piętka
Sztafeta 4×100 m – styl zmienny: 3. STP Nowy Sącz (Julia Trojanowska, Lena Mucha, Julia Basta i Zuzanna Piętka).
– Niekwestionowanymi zwycięzcami tych zawodów, mimo nie zdobycia przysłowiowego „pudła” są w pierwszej kolejności Mucha Lena, która na dystansie 400 m stylem dowolnym uzyskała czas o blisko 28 sekund lepszy od zgłoszonego, a na 50 m stylem grzbietowym prawie 6 sekund. – dodaje Marek Ruchała. – Podobnie Bartosz Mółka pokonując 200 m stylem klasycznym poprawił swój czas o 14 sekund a na 50 m grzbietowym ponad 3 sekundy. Małgorzata Budnik udowodniła, że tylko systematycznością i ciężką pracą można się piąć w górę osiągając swoją życiówkę na 200 m stylem dowolnym szybszą o 13 sekund.
W klasyfikacji drużynowej sądeckie STP zajęło wysokie 4 miejsce ustępując jedynie SMS Galicji Kraków, Ósemce Oświęcim i Omedze Olkusz.
Szczegółowe wyniki na stronie www:swimart.pl
Na zdjęciu: Filip Mordarski