Remis z liderem

W ostatnim meczu na swoim stadionie zespół MKS Sandecja zremisował z liderem I ligi Rakowem Częstochowa.

Sandecja Nowy Sącz – Raków Częstochowa 2:2 (1:0)
1:0 Klichowicz 31, 1:1 Musiolik 55 (karny), 1:2 Wróblewski 86, 2:2 Flis 90
Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Żółte kartki: Maślanka, Małkowski, Piter-Bučko, Klichowicz, Dudzic – Listkowski.
Sandecja: Sz. Tokarz – Basta, Piter-Bućko, Flis – Maślanka (90 Chmiel), Flaszka, Kuźma (83 Baran), Małkowski, Kałahur – Ogorzały (73 Dudzic), Klichowicz.
Raków: Szumski – Schwarz, Góra, Noiszewski (87 Figiel) – Bartl (70 Malinowski), Listkowski, Sapała, Szczepański (80 Lewicki), Wróblewski, Kun – Musiolik.

Mecz rozpoczął się od ataków Sandecji i już w 3 minucie bliski zdobycia gola był Ogorzały, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę bramki Rakowa. Kilka chwil później strzelał Flaszka, później Małkowski, ale dobrze spisywał się Szumski wyłapując piłę. W 20 minucie z lewej strony boiska piłkę na pole karne dośrodkował Małkowski, ale uderzenie Klichowicza było zbyt słabe by zaskoczyć bramkarza Rakowa. Na szczęście po pół godzinie gry kolejna akcja przyniosła gola. W 32 minucie pięknym strzałem popisał się Klichowicz i było 1:0. Kilka chwil później szansę na podwyższenie wyniki miał Ogorzały, ale piłka przeleciała obok słupka.
Po przerwie rywale Sandecji zaatakowali, ale obrona gospodarzy grała skutecznie. W 54 minucie w polu karnym zawodnik biało czarnych zderzył się z rywalem. Przejął piłkę i kiedy ruszył do przodu sędzia po dłuższej chwili zatrzymał akcję wskazując na „wapno”, zresztą nie była to jedyna, bardzo kontrowerysjna decyzja sędziego w tym meczu, który zespół widowisko. Jedenastkę na gola zamienił Musiolik. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem Wróblewski w zamieszaniu na polu bramkowym posłał piłkę do siatki Sandecji. Gospodarze rzucili się do walki i w 90 minucie Flis zdobył gola dający remis.