Sądeccy bokserzy w brązie

Opublikowany przez

Pięściarze UKS Evan Nowy Sącz wywalczyli dwa brązowe medale podczas turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pułtusku – Natalia Dulian i Szymon Golonka.

– Myślę, że przed imprezą takie wyniki brałbym w ciemno, choć ambicje i marzenia były większe – mówi trener sądeckich bokserów Krzysztof Bulanda. – W przypadku Natalii trochę „dopomogli sędziowie”, bo powinno być co najmniej srebro. Natalia mówi coś o Tokio, więc zapału do pracy nie straciła. Szymon trafił na „ścianę” i już wie, jakie bomby powinien zadawać przeciwnikom. Mam apel do mamy – pani Małgosiu więcej kotletów na obiad dla syna, a Szymek za rok, ten chłopak, sięgnie w tej kategorii wagowej po złoto. Musi też poprawić poprawić oceny w szkole. Nasza „dziewczyna i chłopak” to na pewno krajowa czołówka w tej dyscyplinie. Co zrobić żeby trafić do czołówki światowego pięściarstwa? Odpowiedź jest prosta: Ora et Labora (módl się i pracuj – dewiza Św. Benedykta z Nursji – 526 r.).
Trener i zawodnicy UKS Evan Nowy Sącz dziękuję, którzy wspierają klub przez cały sezon: prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, prezes SP Muszynianka Ryszard Mosur, Mirosław Dominik, prezes sądeckich wodociągów Janusz Adamek.