Sądeczanki gonią czołówkę

W lidze kadetek A bardzo dobrze spisał się zespół UKS Żak Nowy Sącz, które po ciekawym meczu pokonał rywalki, a dzięki zdobytym punktom odrabia straty do czołówki.

UKS Żak Nowy Sącz – UKS Basket Dąbrówka 79:51 (23:9, 12:13, 19:14, 25:15)
Sędziowali: Robert Romanowski i Anna Orzeł.

UKS Żak: Karolina Gródek 20, Katarzyna Szkarłat 11, Martyna Oracz 10, Aneta Leśnicka 9, Róża Salamon 8, Martyna Plata 7, Marianna Smoleń 6, Martyna Sommer 3, Klaudia Tokarczyk 2, Sylwia Feryńska 2, Nicole Woźniak1, Julia Jurkowska.

UKS Basket: Olga Kaźmirek 12, Karolina Barnaś 7, Łucja Dziadowiec 7, Julia Chudy 6, Patrycja Krawczyk 5, Magdalena Bieniek 5, Dominika Piszczek 4, Julia Wałach 3, Zuzanna Jarosz 2, Aleksandra Strąg, Klaudia Zaczyńska, Aleksandra Okulicka.

Sądeczanki rozpoczęły spotkanie bardzo efektownie wysoko i bez większych problemów pierwszą kwartę. W kolejnej już tak dobrze nie było, bo rywalki poprawiły obronę, a w zespole UKS Żak wystąpiły zmienniczki. Do przerwy gospodynie prowadziły 35:22. Po zmianie stron sądeczanki cały czas utrzymywały bezpieczny dystans, a bardzo dobrze dysponowana rzutowo Gródek powiększała przewagę.

1.MOSiR Bochnia 10 18 812:595
2.Wisła CANPACK Kraków 9 17 709:426
3.MKS Pałac Młodzieży Tarnów 9 16 875:564
4.UKS Żak Nowy Sącz 10 15 720:675
5.UKS Basket Dąbrówka 10 13 570:846
6.UMKS Gracz Starachowice 10 12 518:765
7.Cracovia 1906 Szkoła Gortata 10 11 492:825
Na zdjęciu: Najskuteczniejsza zawodniczka w meczu Karolina Gródek