Sądeczanki na podium w Małopolsce

Zespół kadetek B (U-15) UKS Żak Nowy Sącz wygranym meczem z Cracovią zakończył sezon koszykówki w tej kategorii wiekowej na podium.

Liga kadetek U-15
X kolejka
KS Cracovia 1906 – UKS Żak Nowy Sącz 54:67 (14:18, 17:19, 12:10, 11:20)
Sędziowali: Arkadiusz Sowiński, Weronika Małek.

Cracovia: Mylana Ovcharova 20, Klaudia Oraczko 11, Aleksandra Mularz 5, Aleksandra Smaga 4, Yelizaveta Schavinska 4, Scholastyka Krzysztofowicz 4, Oliwia Broda 3, Julia Niemiec 2, Dorota Paliga 1, Julia Koniuszy.
UKS Żak: Laura Koral 19, Aleksandra Michalczyk 15, Emilia Pawlik 15, Sonia Skoczeń 9, Julia Jurkowska 4, Oliwia Laciuga 4, Justyna Pomietło 1, Karolina Waśko, Kinga Nowaczyk, Julia Baczyńska, Emilia Król.

Już początek meczu pokazał, że sądeczanki chcą w Krakowie wygrać. Pierwsza i druga kwarta należała do zespołu UKS Żak. Pod koszem gospodyń Koral, Pawlik i Michalczyk były bardzo skuteczne, mimo agresywnej obrony rywalek. Do przerwy sądeczanki prowadziły 31:27. Po zmianie stron Cracovia zagrała nieco lepiej, ale była lepsza tylko o dwa punkty. Ostatnia kwarta to znów popis gry sądeczanek, które wygrały różnicą 9 punktów i cały mecz.

– W tym sezonie zajmiemy trzecie miejsce, choć na razie jesteśmy na drugim – mówi trener UKS Żak Leszek Obrzut. – Mogło być znacznie lepiej, ale na początku sezonu przegraliśmy np. z Cracovia u siebie 1 punktem. To także niepotrzebna orażka z Tarnowem. Wpływ na takie wyniki miała m.in. nieobecność Oli Michalczyk, która leczyła kontuzje. Ale cieszymy się z tego co mamy i już myślimy o kolejnym sezonie.