Sądeczanki zatopiły Wisłę

Drugoligowy zespół UKS Nowy Sącz odniósł kolejne zwycięstwo nad liderem grupy B. Tym razem z kwitkiem z Nowego Sącza wyjechały krakowianki z Wisły. Dzięki wygranej sądeczanki awansowały w tabeli.

UKS Żak Nowy Sącz ISWJ Wisła Kraków 81:69 (31:21, 21:12, 15:26, 14:10)
Sędziowali: Adam Ozga i Mariusz Nowacki.

UKS Żak: Anna Orzeł 22, Diana Kosakowska 22, Klaudia Gajdosz 14, Aneta Leśnicka 7, Róża Salamon 6, Kamila Sowa 4, Katarzyna Szkarłat 3, Katarzyna Nowak 3, Martyna Sommer, Marianna Smoleń, Martyna Oracz.
Wisła: Strządała 32, Justyna Brańka 14, Justyna Pilch 7, Gabriela Kosek 6, Katarzyna Cieślar 4, Laura Kotrys 3, Marcelina, Stefania Seniow 2, Karolina Matuszny 1.

Już pierwsza kwarta pokazała, że Wisła niewiele będzie mogła zdziałać w tym meczu. Szybkie ataki kończone celnymi rzutami Orzeł, Kosakowskiej czy gajdosz dały wysokie prowadzenie. Druga kwarta wyglądała podobnie i do przerwy UKS Żak prowadził 52:33. Po zmianie stron krakowianki zagrały agresywniej w obronie co przełożyło się wynik. To zawodniczki Wisły, a zwłaszcza Strządała, na którą sądeczanki nie miały sposobu, dały wysoką wygraną w trzeciej kwarcie. Przed ostatnią częścią meczu zespół z Nowego Sącz prowadził, ale tylko 67:59. Czwarta kwarta przebiegała pod dyktando zespołu UKS Żak, którą sądeczanki wygrały, tak jak cały mecz.