Sandecja wygra z Puszczą w sparingu

To był czwarty mecz sparingowy przed zbliżającym się sezonem w I lidze zespołu MKS Sandecja. Biało czarni pokazali się z dobrej strony pokonując Puszczę, z która będzie walczyć o punkty ligowe.

Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)
1:0 Klichowicz 25, 1:1 zawodnik testowany 49, 2:1 Gabrych 80

Sandecja: Kozioł (46 Kapsa) – Szufryn, Piter Bućko, Baran, Flis, Dudzic,Grić, Małkowski, Klichowicz, Vojtuś.
II Połowa: Kapsa – Basta, Szeliga, Kałahur, Kędziora, Kuźma, Chmiel, W. Nowak, Flaszka,, Gabrych, Korzym.
Puszcza: Smoleń – Kotwica, Stępień, Uwakwe, Orłowski, Nowak, Kura, Sajdak, Wojtaszek, Poźniak oraz zawodnicy testowani.
Jak na mecz sparingowy mecz oglądało wielu kibiców. Widać, że brakuje w Nowym Sączu piłki nożnej na wyższym poziomie. Początek spotkania nie było porywający, ale z każdą minutą było lepiej. Na lewym skrzydle z dobrej strony pokazał się Smoleń, który walczył o każdą piłkę. Z drugiej strony Dudzic, który prezentował to z czego jest znany. Dobry drybling, przyśpieszenie i dokładne dośrodkowanie. I właśnie po jednej z takich akcji Klichowicz wykorzystał podanie od „Dudzia” i Sandecja prowadziła.
Po przerwie w zespole gospodarzy wystąpiła nowa jedenastka. Niestety na kilkanście minut nad stadionem Sandecji bardzo mocno padało, co utrudniało grę. Lepiej do takich warunków dostosowali się rywale, którzy wykorzystali zamieszanie w polu bramkowym biało czarnych wyrównując stan meczu na 1:1. Po tej akcji gospodarze chcieli szybko strzelić gola, ale Puszcza dobrze się broniła. W 80 minucie dośrodkowanie na pole karne wykorzystał Gabrych, który strzałem głową pokonał bramkarza gości.
Kolejny, już ostatni sparing Sandecja rozegra w sobotę, a rywalem będzie Partizan Bardejov.