Siatkówka – Puchar Polski kobiet. Wyszarpały wygraną

Zespół Polski Cukier Muszynianka po ciężkim meczu pokonał Atom Trefl i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie spotka się z drużyną Grot Budowlani Łódź.

Polski Cukier Muszynianka – Atom Trefl Sopot 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:16, 18:16)
Polski Cukier Muszynianka: Rabka, Savić, Sosnowska, Cvetanović, Wójcik, Łyszkiewicz, Medyńska (libero) oraz Wilk, Wawrzyniak, Szabo.
Atom Trefl Sopot: Gajewska, Mielczarek J. Łukasik, Damaske, Skorupa, Goliat, Kulig (libero) oraz M. Łukasik, Fedusio, Mras.
Od pierwszych minut meczu gra falowała. Żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać rytmu. Obok dobrych akcji, pojawiały się błędy, które na tym poziomie nie powinny się przytrafiać. Niestety w zespole muszynianek nie ma obecnie zawodniczki, która potrafi zdopingować koleżanki, dać sygnał do walki. Brakuje siatkarki kreatywnej, potrafiącej skutecznie wykorzystać gorzej zagraną piłkę, nie mówiąc o kontrach. Widać to wynikach w setach. Pochwalić trzeba zespół z Sopotu, który pokazał zadziorną grę i walkę o każdą piłkę. Najwięcej emocji dostarczył tie break. Sopocianki widząc nierówną grę gospodyń zaatakowały i prowadziły już 6:2, chwilę później było 10:7 dla Atomu. Kiedy jednak na tablicy pojawił się wynik 14:12 dla gości wydawało się, że młodość będzie górą. Jednak kolejne dwie piłki meczowe muszynianki obroniły, bo ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Kolejnym rywalem mineralnych będzie zespół Budowlanych Łódź, to trudny rywal, który z takiej nierównej gry muszynianek z pewnością skorzysta.