SKPS wygrał, SKPS pierwszy

Opublikowany przez

Zwycięstwem zakończył zespół SKPS Dunajec Nowy Sącz turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce. Dzięki wygranej sądeczanie zajęli pierwsze miejsce.

Mecz o I miejsce
SKPS Dunajec Nowy Sącz – Sparta Kraków 2:0 (26:24, 25:14)
Sędziowali: Mirosław Haczek i Katarzyna Drąg.

SKPS Dunajec: Adrian BEDNAREK, Nikodem BŁASZCZYK, Bartłomiej BROŻEK, Sebastian CIUŁA, Szymon GÓROWSKI, Szymon HOTLOŚ, Jakub JACAK, Maciej JODŁOWSKI, Dominik KAŁUŻNY, Michał MICHURA, Kacper MUCHA, Jakub OLSZEWSKI, Jakub PIECH, Dawid PIERZCHAŁA, Dominik RAMS. Trener Taduesz Olszewski.

Sparta: Zawadzki, Laszuk, Gawin, Łopuch, Pacholski, Warzecha, Nowak – libero oraz Migała, Trenzinger. Trener Tomasz Gajewski.

Już przed meczem było wiadomo, że obydwa zespoły awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski, ale stawką było pierwsze miejsce w turnieju, a w konsekwencji lepsze losowanie w do dalszej fazy.
Rywale bardzo chcieli wygrać, stąd w pierwszym secie trwała niezwykle zacięta walka. Sądeczanie prowadzili już 18:14 i wydawało się, że nic złego się nie stanie. Tymczasem zespół Sparty zaatakował i po serii dobrych ataków i zagrywek prowadził 20:19. To podziałało na siatkarzy SKPS, którzy po zdobyli kolejne punkty przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drugi set już nie był tak emocjonujący. Drużyna SKPS zagrała uważnie w obronie i dobrze w ataku. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 15:7 dla gospodarzy było wiadomo, że już nic złego się nie stanie. Sądeczanie wygrali i mogli się cieszyć z tryumfu w całym turnieju.

Mecz o III miejsce:
TSV Sanok – Wifama Łódź 0:2
Mecz o V miejsce
STS Skarżysko-Kamienna – AKS V LO Rzeszów 1:2
Klasyfikacja końcowa
1. SKPS Dunajec Nowy Sącz – awans do półfinału MP
2. UKS Sparta AGH Kraków – awans do półfinału MP
3. KS Wifama Szkoła Gortata Łódź
4. TSV Sanok
5. AKS VLO Rzeszów
6. STS Skarżysko-Kamienna
Wyróżnienia indywidualne:
MVP Turnieju – Jakub Olszewski – Dunajec
Najlepszy rozgrywający: Kamil Florek – Sanok
Atakujący: Daniel Gawin – Sparta
Przyjmujący: Kacper Jędrzak – Wifama
Środkowy: Szymon Górowski – Dunajec
Libero – Bartłomiej Brożek – Dunajec
– To były dla nas bardzo udane zawody – mówi trener zespołu SKPS Dunajec Tadeusz Olszewski. – Zrealizowaliśmy plan minimum – czyli awans do półfinałów – oraz maksimum czyli wygraliśmy turniej. Teraz czekamy na środowe losowanie, po którym dowiemy się gdzie będzie turniej półfinałowy – mamy 50 proc. szans, że u nas – oraz z kim zagramy. Liczymy na uśmiech losu.
– W imieniu prezydenta miasta Ryszarda Nowaka chciałbym podziękować wszystkim od sędziów, po tych fantastynczych kibiców, ale przede wszystkim wielkie podziękowanie należą się trenerom i zawodnikom, za ich wspaniałą grę oraz awans – dodał radny Andrzej Bodziony. – Siatkówka ma ogromną popularność w Nowym Sączu, a dzięki m.in dyrektorowi MOSiR Nowy Sącz Pawłowi Badurze SKPS ma bardzo dobre warunki do pracy. Cieszę, że mogłem uczestniczyć po raz kolejny w tak ważnym i radosnym wydarzeniu.