Sportowa „Familiada” zakończyła Bezpieczne Ferie

Opublikowany przez

Kolejny raz w hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej „Bezpieczne ferie” zakończył turniej sportowy, w którym udział wzięły dzieci z Nowego Sącza, objęte tym programem.

Od rana przez kilka godzin hala rozbrzmiewała muzyką, śmiechem i krzykiem kibiców dopingujących swoje koleżanki i kolegów. Program familiady był jak zawsze bardzo bogaty i urozmaicony.
– Cieszę się, że turniej był udany – mówi koordynator Bezpiecznych Ferii Antoni Rączkowski MOSiR Nowy Sącz. – Familiada jest tak pomyślana, aby przede wszystkim dawała radość, stąd takie konkurencje jak „bieg kelnera”, „bieg po buty”, który wywoływał salwy śmiechu, bo trzeba było zdjąć obuwie, a później znów pobiec by je ubrać, oczywiście wszystko na czas. Były rzuty co celu piłką, slalom między tyczkami, rzut lotką do koła, rodzinny badminton i oczywiście jajko na łyżce. Zabawa była znakomita, choć drużyny rywalizowały o zwycięstwo i piękny puchar. Warto dodać, że reżyserem Familiady był Mieczysław Filipczyk.

W rywalizacji udział wzięło 12 zespołów, a nagrodzonych zostało 5. Puchary dla najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów ufundowali: poseł RP Jan Duda oraz radny Patryk Wicher.

Klasyfikacja końcowa: 1. Gołąbkowice Boys, 2. Gołąbkowice Girls, 3. Unicorn Wólki, 4. Zimowisko Hej, 5. Mam Snaka na Naca.
Nagrody wręczali: wicedyrekotr MOSiR Bogdan Kmak, Piotr Raba MOSiR oraz Antoni Rączkowski koordynator Bezpieczne Ferie.
Organizatorami Familiady byli: UM Nowy Sącz, MOSiR Nowy Sącz.