Z kim ćwiczyć?
Gdzie ćwiczyć?
Gdzie kupić sprzęt?

Złota Patrycja Florek

Opublikowany przez

Na stokach Palenicy w Szczawnicy zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada młodzieży w sportach zimowych. Znakomicie i to kolejny raz spisała się Patrycja Florek, która przywiozła 3 złote i 1 srebrny medal.
Czytaj dalej

Wielki sukces Narciarni

Opublikowany przez

Na stokach Jaworzyny Krynickiej zakończyły się Mistrzostwa Polski (OOM w sportach zimowych) w super gigancie, super kombinacji, slalomie gigancie i slalomie. Znakomicie spisali się zawodnicy KS Narciarnia Nowy Sącz, którzy wyjeździli 3 medale.

Wśród dziewcząt rywalizowało 18 zawodniczek. Poziom sportowy był wysoki a walka o podium zacięta. Ostatecznie wygrała Zuzanna Czapska, ale w slalomie srebro wyjeździła Julia Włodarczyk KS Narciarnia, w kombinacji alpejskiej również srebro, w supergigancie zdobyła brązowy medal. Bardzo blisko szczęścia czyli podium była Katarzyna Wójcik, która zajęła znakomite 4 miejsce.
W kategorii juniorów młodszych rywalizowało 20 narciarzy. Sądeczanin Michał Czerwiński był 5 w slalomie, 10 w kombinacji alpejskiej w super gigancie zajął 14 miejsce. Swoich sił próbował również Ivo Soons, który był 7 w slalomie, 13 w kombinacji orz 14 w super gigiancie.
Tak dobre wyniki sądeczan spowodowały, że KS Narciarnia zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Fot: Arch. klubu.

Tłumy w Cieniawie

Opublikowany przez

Na bardzo dobrze przygotowanym stoku w Cieniawie odbyły się mistrzostwa Nowego Sącza w narciarstwie i snowboardzie Szkół Podstawowych.
Czytaj dalej

Szybkie zjazdy licealistów

Opublikowany przez

Ponad 70 dziewcząt i chłopców, uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w Alpejskich Mistrzostwa Nowego Sącza.
Czytaj dalej

Zawodniczka KS Narciarnia z medalem

Opublikowany przez

Na zakończonych w Szczyrku Międzynarodowych Mistrzostwach Polski znakomicie spisała się zawodniczka KS Narciarnia Nowy Sącz, urodzona w Limanowej Julia Włodarczyk, która zdobyła brązowy medal w slalomie. Gorzej poszło w supergigancie i kombinacji.
Czytaj dalej

Prezydent podpisał zarządzenie o dotacjach

Opublikowany przez

Po dość długim oczekiwaniu, wielu dyskusjach w gronie radnych, Komisji Sportu określono wysokość dotacji w konkursie ofert, do którego przystąpiły kluby i stowarzyszenia sportowe miasta, prezydent Ryszard Nowak podpisał stosowne zarządzenie.
Czytaj dalej

KSP, czyli sport, komputery, taniec

Opublikowany przez

Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu, to placówka, która ma już ponad 20 lat. Mimo krótkiej, jak nowosądeckie warunki tradycji może pochwalić się sporymi sukcesami sportowymi.
Czytaj dalej

Gimnazjaliści między bramkami

Opublikowany przez

Tradycyjnie na stoku narciarskim w Cieniawie odbyły się mistrzostwa Nowego Sącza w w slalomie oraz snowboardzie.
Czytaj dalej

­Podsumowali 60 lat działalności

Opublikowany przez

W klubie Piast spotkali się nowosądeccy działacze TKKF, którzy podsumowali 60 lat działalności,a było to i jest tysiące zawodów sportowych, rekreacyjno – kulturalnych organizowanych i prowadzonych przesz Towarzystwo. Jubileusz odbył się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza.
Czytaj dalej

Były emocje na stoku

Opublikowany przez

Mimo dodatniej temperatury na stoku narciarskim w Cieniawie oglądano ciekawe zawody o Mistrzostwo Nowego Sącza w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Szkół Średnich – Licealiada 2018.
Czytaj dalej