Street workout – I Mistrzostwa Nowego Sącza

Opublikowany przez

Mimo piekielnego upału nie zawiedli uczestnicy I Mistrzostw w street workout, które odbyły się na obiektach MOSiR – pumptrack.

Do Nowego Sącza przyjechało blisko 40 zawodników z całej Małopolski, ale także z Rzeszowa i Jasła. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: siłowa i freestyle.
– Mieliśmy przyjemność gościć i sędziować wielu bardzo dobrym zawodnikom – opowiada Kamil Sikorski sędzia oraz szef grupy „BarzEliteNS”. – Wszyscy odznaczyli się wysokim poziomem sportowym i zaangażowaniem. Oglądaliśmy ewolucje, które robiły ogromne wrażenie. Po wielu godzinach walki w finale należało wykonać jeszcze pompki, przysiady, itd. na czas. Cieszy, że była niesamowita atmosfera. To był zdecydowanie najlepszy dzień w historii tego sportu w naszym mieście.
– Podziwiałam przez wiele godzin popisy tych młodych ludzi – dodaje prowadząca zawody Beata Frohlich – Wrona. – Cieszyć może fakt, że młodzież znalazła dla siebie coś nowego, ciekawy sposób na życie. Należy tylko przyklaskiwać takim inicjatywom i wspierać.
I Mistrzostwa Nowego Sącza w street workout zorganizowali: „BarzEliteNS”, Stowarzyszenia Dla Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody w imieniu prezydenta miasta otworzył przewodniczący Komisji Sportu UM Mieczysław Gwiżdż.
Wyniki końcowe
Freestyle:1. Krystian Kowalski 2. Jarosław Laszkiewicz 3. Sebastian Jaksan.
Konkurencja siłowo-wytrzymałościowa: 1. Szymon Baziak 2. Wojtek Kasica 3. Damian Twardowski.