Szalony mecz sądeczanek

Po bardzo emocjonującym meczu zespół UKS Żak wygrał z Ikarem Niepołomice, a komplet punktów umocnił sądeczanki na fotelu lidera w II lidze.

UKS Żak Nowy Sącz – MTS Ikar Niepołomice 87:83 (29:10, 22:21, 19:23, 17:29)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Mariusz Nowacki.
UKS Żak: S. Kosakowska 28, Orzeł 16, Nowak 11, D. Kosakowska 9, Popiół 8, Kukulak 6, Gródek 5, Jabłońska 4, Szkarłat, Lisowska, Skoczeń, Tokarczyk.
MTS Ikar: Wilk 25, Janas 15, Puter 12, Piwowarczyk 9, Dźwilewska 9, Sajdak 7, Czaja 6.
Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco dla gospodyń, które bardzo szybko objęły wysokie prowadzenie, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 29:10. Wydawało się, że dalej będzie równie dobrze, a tymczasem rywalki wzięły się ostro do pracy i już tak łatwo sądeczanki nie zdobywały punktów. Na akcję S. Kosakowskiej, Orzeł czy Popiół natychmiast odpowiadały zawodniczki z Niepołomic. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:31. Po zmianie stron obraz gry się zmienił i to zespół gości zaczął dominować na parkiecie hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej. Zawodniczki z MTS Ikar zaczęły powoli odrabiać straty, by w czwartej kwarcie zagrozić sądeczankom. Na 3 minuty przed końcem meczu gospodynie prowadziły, ale już tylko 82:79. Zrobiło się nerwowo. Na dwa rzuty wolnej Nowak, tylko jeden wpadł do kosza, a rywalki odpowiedziały celnie i było 83:81. Na szczęście kolejne 4 rzuty wolne w wykonaniu sądeczanek były skuteczne co dało upragnione zwycięstwo.