Małopolska wygrała XXII Międzynarodowy turniej

W Zabrzu odbył się międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Zabrze (rocznik 2005). Zespół Małopolski okazał się najlepszy pokonując w finale silną reprezentacje Dolnego Śląska 3:2.

– Turniej rozgrywano w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR Zabrze – opowiada trener reprezentacji Małopolski Marek Górecki. – Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, systemem każdy z każdym po 25 minut. My graliśmy w grupie A, a rywalami byli: Podhalański Podokręg Piłki Nożnej Nowy Targ, Podokręg Piłki Nożnej Zabrze, Dynamo Lwów.Cieszy fakt, że do zwycięstwa przyczynili się piłkarze z Nowego Sącza.

Wyniki zawodów:
Podhalański PPN Nowy Targ – Małopolska 0-3
Bramki: Norbert Łysik, Kacper Rojkowicz, Kacper Czepielik
Dynamo Lwów – Małopolska 0-5
Bramki: Mateusz Stanek 4, Norbert Łysik
Małopolska – Podokręg PN Zabrze 1-1
Bramki: Mateusz Stanek – Igor Rybak
Podhalański PPN Nowy Targ – Podokręg PN Zabrze 1-0
Dynamo Lwów – Podhalański PPN Nowy Targ 1-2
Podokręg PN Zabrze – Dynamo Lwów 0-1
1. Małopolska 3 7 9-1
2. PPN Nowy Targ 3 6 3-4
3. Dynamo Lwów 3 3 2-7
4. PPN Zabrze 3 1 1-3
Grupa B – tabela po eliminacjach
1. Dolnośląski ZPN 3 7 6-3
2. Śląski ZPN 3 6 5-3
3. MS KFS Ostrawa 3 2 1-3
4. Lokomotiva 3 1 0-3
Mecz o VII miejsce:
Podokręg PN Zabrze – Lokomotiva Trnava 0-3
Mecz o V miejsce:
Dynamo Lwów – MS KFS Ostrawa 2-2, karne 3-4
Mecz o III miejsce:
Podokręg PN Nowy Targ – Śląski ZPN 0-0, karne 2-3
Finał
Małopolski ZPN – Dolnośląski ZPN 0-0, karne 3-2
Wyróżnienia indywidualne:
– Najlepszy bramkarz – Krystian Stryszowski (Małopolska)
– Najlepszy strzelec – Mateusz Stanek (Małopolska) 5 goli
– Najlepszy zawodnik – Miłosz Roguła (Śląsk)

Reprezentacja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie:
SANDECJA Nowy Sącz – Karol Łatka, Brajan Pogwizd, Michał Tokarczyk
WISŁA Kraków – Krystian Stryszowski (br.), Maksymilian Żmuda
PROGRES Kraków – Dominik Janeczek
BRUK-BET TERMALICA Nieciecza – Daniel Cieśla, Norbert Łysik
KAROL Wadowice – Mateusz Stanek, Kacper Podlipni (br.)
OKOCIMSKI Brzesko – Igor Uryga, Kacper Rojkowicz, Dawid Lis
HALNY Kamienica – Kacper Czepielik
AKADEMIA PIŁKARSKA 21 – Jakub Sraga
Trenerzy: Marek Górecki – I trener, Adrian Filipek – II trener, kierownik drużyny – Jerzy Płonka.
Przypomnijmy, że ta sama reprezentacja MZPN pod wodzą Trenera Marka Góreckiego, wygrała ubiegłoroczny I turniej „Młode Talenty” w Bielsku Białej oraz w ubiegły tygodniu, zajęła drugie miejsce w kolejnej edycji tegoż turnieju w miejscowości Nižna Korna na Słowacji.