Małopolska wygrała XXII Międzynarodowy turniej

W Zabrzu odbył się międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Zabrze (rocznik 2005). Zespół Małopolski okazał się najlepszy pokonując w finale silną reprezentacje Dolnego Śląska 3:2.

– Turniej rozgrywano w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR Zabrze – opowiada trener reprezentacji Małopolski Marek Górecki. – Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, systemem każdy z każdym po 25 minut. My graliśmy w grupie A, a rywalami byli: Podhalański Podokręg Piłki Nożnej Nowy Targ, Podokręg Piłki Nożnej Zabrze, Dynamo Lwów.Cieszy fakt, że do zwycięstwa przyczynili się piłkarze z Nowego Sącza.

Wyniki zawodów:
Podhalański PPN Nowy Targ – Małopolska 0-3
Bramki: Norbert Łysik, Kacper Rojkowicz, Kacper Czepielik
Dynamo Lwów – Małopolska 0-5
Bramki: Mateusz Stanek 4, Norbert Łysik
Małopolska – Podokręg PN Zabrze 1-1
Bramki: Mateusz Stanek – Igor Rybak
Podhalański PPN Nowy Targ – Podokręg PN Zabrze 1-0
Dynamo Lwów – Podhalański PPN Nowy Targ 1-2
Podokręg PN Zabrze – Dynamo Lwów 0-1
1. Małopolska 3 7 9-1
2. PPN Nowy Targ 3 6 3-4
3. Dynamo Lwów 3 3 2-7
4. PPN Zabrze 3 1 1-3
Grupa B – tabela po eliminacjach
1. Dolnośląski ZPN 3 7 6-3
2. Śląski ZPN 3 6 5-3
3. MS KFS Ostrawa 3 2 1-3
4. Lokomotiva 3 1 0-3
Mecz o VII miejsce:
Podokręg PN Zabrze – Lokomotiva Trnava 0-3
Mecz o V miejsce:
Dynamo Lwów – MS KFS Ostrawa 2-2, karne 3-4
Mecz o III miejsce:
Podokręg PN Nowy Targ – Śląski ZPN 0-0, karne 2-3
Finał
Małopolski ZPN – Dolnośląski ZPN 0-0, karne 3-2
Wyróżnienia indywidualne:
– Najlepszy bramkarz – Krystian Stryszowski (Małopolska)
– Najlepszy strzelec – Mateusz Stanek (Małopolska) 5 goli
– Najlepszy zawodnik – Miłosz Roguła (Śląsk)

Reprezentacja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie:
SANDECJA Nowy Sącz – Karol Łatka, Brajan Pogwizd, Michał Tokarczyk
WISŁA Kraków – Krystian Stryszowski (br.), Maksymilian Żmuda
PROGRES Kraków – Dominik Janeczek
BRUK-BET TERMALICA Nieciecza – Daniel Cieśla, Norbert Łysik
KAROL Wadowice – Mateusz Stanek, Kacper Podlipni (br.)
OKOCIMSKI Brzesko – Igor Uryga, Kacper Rojkowicz, Dawid Lis
HALNY Kamienica – Kacper Czepielik
AKADEMIA PIŁKARSKA 21 – Jakub Sraga
Trenerzy: Marek Górecki – I trener, Adrian Filipek – II trener, kierownik drużyny – Jerzy Płonka.
Przypomnijmy, że ta sama reprezentacja MZPN pod wodzą Trenera Marka Góreckiego, wygrała ubiegłoroczny I turniej „Młode Talenty” w Bielsku Białej oraz w ubiegły tygodniu, zajęła drugie miejsce w kolejnej edycji tegoż turnieju w miejscowości Nižna Korna na Słowacji.

Dziewczyny też grają

Za nami I Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt „Starówka CUP 2018” zorganizowanego z okazji 10-lecia Klubu.

W hali sportowej przy ul. Na Rurach w Nowym Sączu rywalizowało 14 drużyn, w dwóch kategoriach wiekowych: orlik i młodzik. Łącznie rozegrano 42 spotkania.
– Jak zawsze nie zabrakło emocji i sportowej walki. – mówi prezes klubu KS Starówka Marek Fiut. – Cieszy, że dopisali kibice, którzy dzielnie wspomagali wszystkie drużyny nagradzając gromkimi brawami co ciekawsze akcje. Uczestnikom naszego jubileuszowego turnieju serdecznie gratulujemy i dziękujemy za sportową walkę i dobrą zabawę.

Klasyfikacja końcowa:

Grupa A – Orliczki
1.UKS 3 Staszkówka Jelna ( UKS 3 Staszkówka Jelna – Gabriela Górowska, Nikola Szkaradek, Kinga Hebda, Kaja Ledniowska, Julia Ciastoń, Amelia Kwaśniewska, Kinga Belica, Madej Karolina, Jadwiga Ciastoń, Emilia Dyl, Niewola Julita)
2.FC Tatran Presov
3.KS Bronowianka Kraków
4.KS Starówka Nowy Sącz
5.KS Rysy Bukowina Tatrzańska
6.KS Prądniczanka Kraków
7.CFT Academy Girls Slovakia

Grupa B – Młodziczki
1.UKS 3 Staszkówka Jelna (Aldona Górowska, Anna Grybel, Kamila Kumor, Martyna Mastalerz, Paulina Piksa, Emilia Król, Kamila Lichoń, Anita Romuzga, Teresa Gucwa, Justyna Małek, Alicja Górowska)
2.FC Tatran Presov
3.KS Wisła Brzeźnica
4.CFT Academy Girls Slovakia
5.KS Rysy Bukowina Tatrzańska
6.KS Starówka Nowy Sącz
7.KS Prądniczanka Kraków

Dream team turnieju – Orliczki: KS Starówka Nowy Sącz – Paulina Połeć, KS Rysy Bukowina Tatrzańska – Paulina Chorąży, FC Tatran Presov – Miśka Juskova, UKS 3 Staszkówka Jelna – Kinga Hebda, CFT Academy Girls Slovakia – Sara Karasova, KS Bronowianka Kraków – Milena Dąbek, KS Prądniczanka Kraków – Natalia Borowiec

Młodziczki: KS Starówka Nowy Sącz – Gabriela Bieryt, KS Rysy Bukowina Tatrzańska – Zofia Śmietana, FC Tatran Presov – Katka Bućkova, UKS 3 Staszkówka Jelna – Anita Romuzga, CFT Academy Girls Slovakia – Melania Glodova, A.P. Wisła Brzeźnica – Karolina Szarek, KS Prądniczanka Kraków – Natalia Marczewska.

Wyróżnienia indywidualne – Orliczki:
Najlepsza strzelczyni – Amelia Kwaśniewska – UKS 3 Staszkówka Jelna
Najlepsza zawodniczka – Liana Hricova – CFT Academy Girls Slovakia
Najlepsza bramkarka – Julia Król – KS Starówka Nowy Sącz

Młodziczki:
Najlepsza strzelczyni – Paulina Piksa – UKS 3 Staszkówka Jelna
Najlepsza zawodniczka – Ema Bila – CFT Academy Girls Slovakia
Najlepsza bramkarka – Sofia Dupkalova – FC Tatran Presov
Składy drużyn – orliczki

Orliczki – KS Starówka Nowy Sącz – Julia Król, Daria Dziaduła, Emilia Leśniak, Paulina Połeć, Marta Żelazko, Natalia Kazana, Olimpia Klimek, Lena Kostecka, Joanna Chorodyska, Oliwia Chmielowska.

Młodziczki – KS Starówka Nowy Sącz – Gabriela Bieryt, Natalia Duda, Natalia Golonka, Maja Gagatek, Julia Trzeszczoń, Żaneta Bodurka, Kaja Żelazko, Magdalena Horowska, Zuzanna Bogacz.
– Specjalne słowa podziękowania za wsparcie finansowe w organizacji turnieju należą się naszym darczyńcom: Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University – Nowy Sącz, PAJEK ART & TECH Patryk Michał Pajek – Kielce,
GMS Corporation sp. z o.o. – Nawojowa, LUMORS – Kurów, Panorama Sport – Nowa Wieś, Stowarzyszenie Aktywności Fizycznej SAF – Nowy Sącz, Netrium – Nowy Sącz, ITALVELLUTI Polska – Brzezna, Zakład Piekarski Grzyb – Tęgoborze, Trans -Tom – Wielogłowy, Walczyk – Optyk – Nowy Sącz, SMJ Dawid Dumana – Nowy Sącz, La Rocca – Nowy Sącz, Krzysztof Kalisz – Wielogłowy, BeGie Desing – Nowy Sącz, Masspol – Zubrzyk, Per-Trans Łucja Perkins – Nowy Sącz,, FUH Kasprzyk Mariusz – Jasienna, FHU AMI-Materiały Budowlane – Nowy Sącz, Betoniarnia Stelmach – Cieniawa, MPW2 Sp. z o.o. – Nowy Sącz, Robert Talar – Nowy Sącz,
MOSIR – Nowy Sącz, UM Nowy Sącz, OZPN Nowy Sącz – dodał Marek Fiut.