To był dobry czas

Opublikowany przez

Jubileusze 20 lat „Krytej Pływalni” oraz 10 lat MOSiR były okazją do podsumowania tego co było, spotkania się w gronie pracowników, emerytów i zaproszonych gości.

Zanim rozpoczęto oficjalne uroczystości w ośrodku Platinum w Nowym Sączu, chwilą ciszy upamiętniono tych, którzy odeszli w ostatnich latach. Nie ma już z nami: Wojciecha Rzeszowskiego, Józefa Żuchowicza, Józefa Salamona i Henryka Jabłońskiego.
– Dzisiaj MOSiR to blisko 100 pracowników, to również wiele obiektów, od Krytej Pływalni po stadiony, hale sportowe, siłownie „Pod chmurką”, Park Sportów Miejskich, tor modelarski, itd…- mówi dyrektor MOSiR Paweł Badura. – We wrześniu 1998 roku uroczystego otwarcia basenu nad Kamienicą dokonał ówczesny prezydent Nowego Sącza Andrzej Czerwiński. Trzy lata później oddano do użytku halę sportowo – widowiskową, a pierwszym dyrektorem był Janusz Ruchała, który został prezesem powołanej 1 maja 2003 roku spółki komunalnej Nowosądecki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Następnie prezesem spółki, która w 2008 roku została przekształcona w Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zostałem ja. Ale MOSiR to przede wszystkim ludzie. Przez ten czas pracowało u nas ponad 200 osób, ale 12 z nich jest z nami od początku. Rzadko mamy okazję spotkać się na takich uroczystościach. Dlatego kieruję do Was szczególne słowa: słowa uznania za ciężką pracę, słowa podziękowania, słowa uznania za poświęcenie się dla pracy, dla miasta i dla jego gości.
Dyrektor Paweł Badura oraz zastępca Bogusław Kmak dla najdłużej pracujących wręczyli pamiątkowe wyróżnienia.
Pracownikom MOSiR podziękował również zastępca prezydenta Wojciech Piech, który powiedział: – Od wielu lat dbacie o zdrowie i kondycję sądeczan, ale kiedy patrzymy wstecz przekonujemy się, że historia jest znacznie bogatsza, niż film, który obejrzeliśmy. Pamiętam czas kiedy podejmowaliśmy decyzję o budowie krytej pływalni, kiedy powstawał projekt, realizacji tej inwestycji. Pamiętam też czas, kiedy inicjowaliśmy powstanie MOSiR. Praca, którą wykonujecie jest niezwykle ważna i pożyteczna. Z tej okazji w imieniu prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka i swoim dziękując wszystkim na pamiątkę tego wydarzenia przekazuję obraz.
Nie brakowało też podziękowań od prezesów spółek miejskich, w imieniu których Piotr Polek wręczył śpiewającą rybę, by w trudnym czasie, kiedy będzie smutno posłuchać jej głosu.
Wśród ludzi, którzy dziękowali za współprace był sekretarz Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego Artur Żak, który wręczył wyróżnienia tym, którzy rozwijają na Sądecczyźnie tę dyscyplinę sportu. Wśród nich byli m.in. trener Jacek Michałowski oraz prezes MKS STP Marek Ruchała oraz dyrekcja MOSiR Paweł Badura i Bogusław Kmak.
W jubileuszowych uroczystościach uczestniczył też dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor, radni miejscy z przewodniczącym RM Januszem Kwiatkowskim na czele.
Później były długie rozmowy o tym co było, co się udało, kiedy było ciężko i co przed nami.

18