Tylko i aż jeden punkt w Sosnowcu

Zespół STS Sandecja przegrał w Sosnowcu, ale tylko 2:3, co daje do ogólnego rozrachunku jeden punkt. Mecz jak to u pań, był bardzo nierówny, obfitujący w zaskakujące zwroty akcji.

XVI Kolejka
Asotra Płomień Sosnowiec – STS Sandecja Nowy Sącz 3:2 (25:23, 17:25, 25:14, 21:25, 15:11)
Płomień: Boroń, Pfeifer, Sawaniewicz, Skrzypek, Kapica, Kuliś, Płodowska(libero), Gruszlik(libero) oraz Kitka, Jurczyńska, Olesińska, Szlęzak, Szkonter, Halapacz.
STS: STS: Wojta, Opoka, Fałowska,Kiławiec, Szwala, Dyrek, Machałowska – libero oraz Tokarczyk, Csorich, Górka.
Był to dziwny mecz w wykonaniu obu zespołów. Już pierwszy set pokazał, że walki nie zabraknie. Sądeczanki wypracowały przewagę, ale pod koniec rozgrywki nie potrafiły jej utrzymać. Później zaskoczyły rywalki szybką i skuteczną grą. Gospodynie odpowiedziały tym samym i tak do tie breaka. Piątego seta lepiej rozpoczęły gospodynie, które prowadziły już 5:0. Sądeczanki próbowały nawiązać walkę, ale tak dużej straty już nie potrafiły odrobić.
– Szkoda tego meczu, bo mógł być nasz – stwierdził trener STS Sandecja Andrzej Potoniec. – O końcowym wyniku zadecydował pierwszy set, który zespół mógł i powinien wygrać. Stało się jednak inaczej. Cieszy, że mamy chociaż jeden punkt.

Pozostałe wyniki:
SAN-Pajda Jarosław Tomasovia Tomaszów 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)
Szóstka Mielec – AZS UMCS Lublin 3:0 (25:16, 25:18, 25:20)
AZS Uniwersytet Rzeszowski – Jedynka Siewierz 3:2 (14:25, 25:17, 25:22, 19:25, 15:7)
Płomień Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 3:2 (25:23, 17:25, 25:14, 21:25, 15:11)
MKS II Dąbrowa Górnicza – Marba Sędziszów Małopolski 3:2 (19:25, 25:22, 25:23, 23:25, 15:10)