Uczcili Święto w basenie

Opublikowany przez

Na pływalni MOSiR w Oświęcimiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego. W zawodach udział wzięło ponad 320 zawodników z 37 klubów z Małopolski oraz Mazowieckiego, Opolskiego, Podkarpackiego, Świętokrzyskiego, Łódzkiego i Śląska.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: 13-lat, 14-15 lat, 16 lat i starsi.
Na starcie poajwiła się siedmioosobowa ekipa pływaków MKS STP Nowy Sącz pod opieką trenera Jacka Michałowskiego i prezesa klubu Marka Ruchały. W pierwszym dniu zmagań zawodników i organizatorów zaskoczył brak prądu, dlatego część konkurencji przeniesiono na kolejny dzień rozpisując je w taki sposób, aby jak najmniejszym kosztem obciążyć uczestników rywalizacji.
– Jednak, w niektórych przypadkach okazało się, że ze względu na przerwane zawody w piątek niektórzy pływacy mieli wszystkie swoje starty jednego dnia. – opowiada prezes MKS STP Nowy Sacz Marek Ruchała. – Nasi zawodnicy po raz kolejny mieli okazję ścigać się z najlepszymi pływakami naszego kraju. Wyniki tych startów świadczyły o wysokim poziomie sądeczan ,a przede wszystkim o bardzo dobrej formie, właściwym przygotowaniu i efektywnych ciężkich treningach poprzedzających zawody.
Najlepiej w Oświęcimiu zaprezentował się Michał Dyrek, który po długiej przerwie w pływaniu (2 lata) dwukrotnie stawał na podium Mistrzostw Okręgu zdobywając w konkurencji 50 m i 100 m stylem motylkowym trzecie i drugie miejsce.
– Jego przykład pokazuje, że nigdy nie jest za późno na powrót do sportu i ciężkiej pracy. – dodaje Marek Ruchała. – Młodsi koledzy klubowi Piotr Sadowy i Filip Tomaniewski stanęli na trzecim miejscu podium na dystansie 200 m stylem grzbietowym, Filip na tym samym dystansie stylem motylkowym. Warto dodać, że w czołówce sprinterów znalazł się Jakub Kurzeja, który zajął piąte miejsce na 50 m stylem dowolnym przegrywając z zawodnikiem z pierwszego miejsca o „długość paznokcia”, czyli 0, 25 sekundy. Różnica między pierwszymi siedmioma miejscami w tej konkurencji wyniosła tylko 0, 38 sek, czyli tyle, ile wynosi czas mrugnięcia ludzkiego oka. Obok wymienionych zawodników nasze miasto reprezentowali również Jakub Połeć, Bartosz Kulig i Szymon Tarasek, którzy również po ciężkiej rywalizacji wrócili z kolejnymi „życiówkami”.
Wszystkie wyniki i statystyka Otwartych Mistrzostw Województwa Małopolskiego znajduje się na swimart.pl lub megatiming.pl