Udane Mistrzostwa Nowego Sącza

Opublikowany przez

Już po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza w pływaniu.

Udział wzięło ponad 300 dziewcząt i chłopców z Ukrainy, Podkarpackiego, Śląskiego, Zakopanego, Gorlic, Nowego Targu, Krakowa, Limanowej i Nowego Sącza.
– Cieszę się, że udało się nam zorganizować te zawody – mówił dyrektor MOSiR Nowy Sącz Paweł Badura otwierając Mistrzostwa. – Tak liczny udział sportowców pokazuje, że warto i należy je kontynuować.
– Cieszy, że wśród tak dużej liczby zawodników pływacy z STP spisali się bardzo dobrze – dodał zastępca dyrektora MOSiR Bogdan Kmak. – Mamy sporą grupę zawodników, którzy mogą przynieść miastu wiele radości. A warto dodać, że pływać uczyli się właśnie w tym basenie.
– Widząc te zawody, ten zapał, ambicję i osiągnięcia młodych pływaków uważam, że należy organizować taką rywalizację częściej – dodał wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech wręczając medale i dyplomy najlepszym. – Młodzi sportowcy winni też brać przykład ze starszych. W grupie Masters wystartował pan, który ma 81 lat, a dystans pokonał w bardzo dobrym czasie i stylu.
Wszyscy uczestnicy zawodów podkreślali bardzo dobrą organizację, co przy takiej liczbie młodych ludzi nie jest proste. Dzięki staraniom STP był profesjonalny pomiar czasu, a sędziowie dbali właściwy przebieg zawodów. Warto podkreślić też fakt, że było wiele nagród i upominków, które były losowane wśród uczestników,a emocji było przy tym nie mniej niż w wodzie.
Organizatorami mistrzostw byli: STP Nowy Sącz, MOSiR Nowy Sącz.
Szczegółowe wyniki na stronie STP Nowy Sącz.