W derbach lepsi gorliczanie

W hali MOSiR przy ul. Na Rurach juniorzy STK Nowy Sącz w lidze koszykówki podejmowali zespół MKS Gorlice. Rywale tym razem okazali się lepsi i pewnie pokonali gospodarzy.

STK Nowy Sącz – MKS Gorlice 67:88 (13:25, 23:20, 15:21, 16:22)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Sabina Kosakowska.

STK: A. Święs 32, Jurczak 18, Liśkiewicz 8, Susuł 5, Bania 4, D. Święs, M. Ruchała,, J. Ruchała.
MKS: Ignar 17, Janik 16, Grybel 14, Kubaza 11, Schnider 9, Jaworski 7, Matyja 5, Gąsior 3, Kukułka 3, Guzik 2, Marczewski 1.
Od pierwszych sekund spotkania młodzi koszykarze z Gorlic szybkimi atakami i celnymi rzutami wypracowali wysoką przewagę prowadząc po 5 minutach 21:10. Sądeczanie próbowali zmniejszyć różnicę punktową, ale brakowało skuteczności. Druga kwarta wyglądała już znaczenie lepiej w wykonaniu juniorów STK. Celne rzuty Liśkiewicz i A. Święsa spowodowały, że mecz się wyrównał. Do przerwy rywale prowadzili 45:36, a taki wynik w koszykówce niewiele oznacza. Niestety po zmianie stron gorliczanie dysponujący długą ławką rezerwowych pokazali, jak ważne są zmiany. Ostatecznie zespół gości zasłużenie wygrał.