W Sandecji zaczął się ruch

Opublikowany przez

Piłkarze biało czarnych zakończyli okres urlopowy. Do treningów wrócili po pięciu tygodniach przerwy i rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

Pierwszy trening po przerwie świątecznej odbył się na obiekcie MOSiR w Zawadzie. W zajęciach udział wzięło 26 zawodników, wśród których zabrakło Wiktora Nowaka (przebywa na testach w Resovii Rzeszów), Kacpra Smolenia (wypożyczenie do Znicza Pruszków), oraz Bartłomieja Dudzica, który dołączył do kolegów dzień później.
Na zajęciach pojawiło się dwóch piłkarzy, którzy odbędą kilkudniowe testy, po których trenerzy zadecydują o przydatności do drużyny.

Nowi piłkarz przebywają w Nowym Sączu od wtorku. Są to młodzi zawodnicy Oskar Kasiarz oraz Joel Mangano. Pierwszy z nich, pomocnik, ma 18 lat, który może występować również w ataku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w SKS Gwarku Zabrze. Obecnie jest on zawodnikiem Młodzieżowej Szkółki Piłki Nożnej Górnika Zabrze skąd jest wypożyczony do występującej w IV Lidze Opolskiej Porawie Większyce. Drugi Joel Mangano ma również 18 lat i jest napastnikiem. To Niemiec legitymujący się także włoskim paszportem, a jest wychowankiem Borussii Mönchengladbach, z której przeniósł się do młodzieżowych drużyn 1.FSV Mainz 05.