Ważne zwycięstwo „Dwójki”

Zespół juniorek młodszych prowadzony przez Dorotę Bastę odniósł kolejne zwycięstwo. Dzięki kompletowi punktów sądeczanki awasowały w tabeli.

Liga juniorek młodszych
UKS Dwójka Nowy Sącz – SKS Kusy II Kraków 28:21 (16:13)
UKS Dwójka: Wolak: Pawlak 8, Zając 7, Ledniowska 5, Pomietło 4, Majkrzak 3, Mularczyk 1.
Kusy II: Szulc 11, Zając 4, Czarniecka 3, Michalec 1, Wojdała 1, Cabon 1.
Początek meczu był wyrównany. Żadnej z drużyn nie udawało się wypracować przewagi bramkowej i po 10 minutach spotkania był remis 5:5. Po rzucie Zając UKS 2 prowadził, chwilę później było 8:6 dla sądeczanek. Rywalki robiły wszystko by odrobić straty, a że gospodynie popełniały błędy w ataku Kusy skutecznie kontrował i po kwadransie było tylko 8:7 dla Dwójki. Na szczęście końcowa część pierwszej połowy należał do młodych zawodniczek z Nowego Sącza. Po zmianie stron gra obu zespołów się nie zmieniła. Na tak UKS 2 odpowiadały rywalki, ale strat nie potrafiły zmniejszyć, a dzięki celnym rzutom Pawlak, Zając i Ledniowskiej sądeczanki zdecydowanie wygrały.