Ważne zwycięstwo sądeczanek

Meczem w Sosnowcu zespół UKS Żak rozpoczął II rundę rozgrywek w II lidze kobiet. Sądeczanki zagrały skutecznie i wygrały.

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – UKS Żak Nowy Sącz 51:54 (22:10, 10:16, 16:13, 3:15)
Sędziowali: Sławomir Benek i Michał Przekwas.
Zagłębie: Zuziak 13, Pawlak 10, Wojtylas 8, Wołyńska 7, Wojtala 6, Kocemba 5, Antas 2.
UKS Żak: S. Kosakowska 16, Popiół 14, Orzeł 13, Jabłońska 6, Feryńska 3, D. Kosakowska 2, Lisowska, Nowak, Gródek, Tokarczyk.
Mimo, że zespół z Nowego Sącza jest stawiany w gronie faworytów do do gry turnieju półfinałowym o awans do I ligi, to jednak gospodynie, które w I rundzie nie przegrały żadnego meczu na swoim parkiecie pokazały, iż są groźnym przeciwnikiem. Zagłębianki rozpoczęły mecz znakomicie wysoko wygrywając pierwszą kwartę. Nieco zaskoczone takim przebiegiem meczu koszykarki z Nowego Sącza, w drugiej części spotkania zaczęły wreszcie grać lepiej w obronie i co ważne skutecznie w ataku. Po dwóch kwartach było 32-26 dla Zagłębia. Po przerwie i rozmowach w szatni sądeczanki już nie dały sobie narzucić warunków gry przez gospodynie, które jednak wciąż prowadziły. Ostatnia kwarta, to popis skuteczności UKS Żak. W ataku znakomicie zagrała Sabina Kosakowska, wspomagana przez grające skutecznie Popiół i Orzeł. Sądeczanki szybko doprowadziły do remisu, a pod koniec meczu dzięki bardzo dobrej obronie zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.