Wrócili z medalami

Opublikowany przez

Po kilkuletniej przerwie zawodnicy UKS Gladiator Binczarowa wzięli udział w turnieju „Balkan Open” w Tesanj w Bośni i Hercegowinie. Prawie 800 zawodników z 17 krajów walczyło o Puchar Bałkanów.

– Dla nas był to kolejny start kontrolny przed najważniejszymi zawodami tego roku. – mówi prezes i trener UKS Gladiator Amadeusz Kwiatkowski. – Z pewnością mogę potwierdzić, że forma moich zawodników rośnie. Cieszy, że Szymon Góra pewnie wygrał trzy walki zdobywając złoty medale. Bardzo dobrze spisała się Ilona Kokoszka, dla której był to pierwszy start w naszych barwach. Po czterech walkach i małych nieprzyjemnościach ze strony sędziów zdobyła srebro. Natomiast Blanka Prechitko wróciła do domu ze srebrnym medalem, a Kacper Krok z brązowym krążkiem. Wyniki cieszą ale jeszcze wiele pracy przed zawodnikami, bo za miesiąc odbędą się Mistrzostwa Polski kadetów.
Podczas gdy młodzi zawodnicy UKS Gladiator walczyli w Bośni i Hercegowinie Karolina Krok wystartowała w Pucharze Polski w light contact, który odbywał się w Płocku.
– Walczyła bardzo dobrze – dodał Amadeusz Kwiatkowski. – Karolina wywalczyła dwa pierwsze miejsca! Puchar Polski w kategorii 55 kg juniorek oraz w 60 kg juniorek wygrywając w sumie cztery walki w tym, aż trzy przed czasem. Świetną dyspozycję naszej Gladiatorki zauważyli sędziowie przyznając jej dodatkowo tytuł najlepszej zawodniczki turnieju! Super dyspozycja, świetna forma a to wszytko pomimo wielkiego sportowego pecha jaki ostatnio miała nasza Karolina. Miała poważną kontuzję kolana, dość poważne problemy zdrowotne, tony zjedzonego antybiotyku a przed zawodami nieszczęśliwy wypadek i złamany nos… To wszystko nie pozwoliło jej trenować na 100 proc. swoich możliwości. A jednak z tymi wszystkimi przeciwnościami wygrywa serce do walki, charakter i ciężka praca. Przed Karoliną Mistrzostwa Polski – Trzymajcie kciuki! Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych sponsorów: Stanisław Krok STAN-DREW, Mariusz i Ewa Pękala FLOREX, ADMAX, Gmina Grybów i Miasto Grybów.