Wygrana była tak blisko

Pewnie długo siatkarki STS Sandecja będą pamiętać przegrany mecz z Dąbrovią. W czwartym secie sądeczanki prowadziły 23:19 i mogły wygrać mecz. Niestety przegrały wszystko. Wielka szkoda!

Sandecja Nowy Sącz MKS II Dąbrowa Górnicza 2:3 (22:25, 25:23, 25:18, 23:25, 8:15)
STS: Wojta, Opoka, Fałowska, Csorich, Szwala, Dyrek, Machałowska – libero oraz Tokarczyk, Górka.
MKS: Łebek, Motłoch, Bałdyga, Babiarz, Szwaja, Czerwińska, Dwornik – libero oraz Makarewicz, Mituta, Jachimowicz, Stalmach, Kołodziej.
Zespół z Nowego Sącza nie był faworytem tym bardziej, że nie mogły wystąpić trzy podstawowe zawodniczki. Jednak mecz pokazał, że dzięki ambicji i waleczności można wiele zdziałać. Po drugim secie doprowadzeniu do stanu 1:1 w meczu sądeczanki nabrały wiatru w żagle. Trzeci set to bardzo dobra gra zagrywką i w ataku, co dało zwycięstwo. W czwartej części spotkania gospodynie grały bardzo dobrze. Kiedy na tablicy pojawił się 23:19 dla STS wydawało się, że będzie sukces. Tymczasem widmo wygranej sparaliżowało sądeczanki, które nie udźwignęły emocji.
– Wielka szkoda, że nie udało się wygrać 3:1 – stwierdza trener STS Andrzej Potoniec. – Mając pod koniec seta taką przewagę powinno się wygrać. Próbowałem zapobiec sytuacji. Dokonałem dwóch zmian, brałem czasy, ale to nie pomogło. W tie breaku nie dało się już odwrócić losów meczu.