Wygrana sądeczanek

W drugim dniu turnieju ćwierćfinałowym o Mistrzostwo Polski juniorek w koszykówce, zespół UKS Żak wygrał mecz, co daje szanse na awans do półfinałów, ale trzeba pokonać jeszcze jeden zespół.

MKS MOS Konin – UKS Żak Nowy Sącz 60:65 (9:16, 23:20, 10:15, 18:24)
MKS MOS: Aleksandra Oleszkiewicz 20, Julia Burzyńska 11, Klaudia Jankowiak 8, Weronika Długiewicz 7, Izabela Król 4, Agata Jędrzejewska 3, Agata Książkiewicz 2, Hanna Tomaszewska 2, Daria Bukowska 2, Julia Kiejnich 1, Natalia Wierzbińska, Wiktoria Wróbel.
UKS Żak: Natalia Popiół 21, Karolina Gródek 14, Wiktoria Feryńska 10, Katarzyna Nowak 10, Katarzyna Szkarłat 5, Klaudia Tokarczyk 2, Aneta Leśnicka 2, Marianna Smoleń 1, Aleksandra Skoczeń, Paulina Lisowska, Karolina Burnagiel, Róża Salamon.
Faworytem spotkania były gospodynie turnieju zespół UKS Żak. Jednak rywalki z Konina okazały się solidnym przeciwnikiem i zwycięstwo nie przyszło łatwo. Drużyna z Konina zaskoczyła sądeczanki w pierwszej kwarcie szybkim kontrami co dało prowadzenie 5:0. Dopiero po 7 minutach gry zespół Tomasza Obrzuta zaczął grać skutecznie doprowadzając do remisu 6:6. Kolejna akcja i celny rzut osobisty Popiół dał prowadzenie. Od tego momentu Żak przewodził już do końca meczu, ale nieustannie zawodniczki z Nowego Sącza musiały mocno walczyć o kolejne punkty, by ostatecznie wygrać. Aby awansować do półfinałów w niedzielę UKS Żak musi pokonać Aleksandrów Łódzki.