Wytrzymałość, szybkość, wszechstronność…

W Oświęcimiu szesnastu zawodników MKS STP Nowy Sącz wzięło udział w ogólnopolskim sprawdzianie wytrzymałości i wszechstronności w pływaniu na oświęcimskiej pływalni – w ramach II rundy zawodów z cyklu „Sobota Pływacka”.

– Udziału w programie podjęli się pływacy 10, 11 i 12 letni w konkurencjach 100 m, 200 m stylem zmiennym oraz 200, 400, 800 m stylem dowolnym – opowiada prezes MKS STP Nowy Sącz Marek Ruchała. – Był to ciężki i wyczerpujący sprawdzian dla ponad 230 zawodników z 7 klubów Małopolski. Dwa starty, a może „ aż dwa” w jednym dniu były poprzedzone dobrze przygotowanymi i przeprowadzonymi treningami, które pod kierunkiem trenerów Jacka Michałowskiego i Tomasza Jasiurkowskiego dały pozytywne efekty pracy.
Tradycyjnie Filip Mordarski stanął na najwyższym stopniu podium i to dwa razy, zostawiając w klasyfikacji generalnej daleko z tyłu zawodników z innych klubów. Potwierdził też, że jest najbardziej wytrzymałym 12-latkiem w naszym regionie. Na dystansie 200 m stylem zmiennym osiągnął czas 2:30.71, a dystans 800 m stylem dowolnym ukończył z czasem 9:36.79.
W kategorii wiekowej 12-latków w klasyfikacji generalnej na 10 miejscu znalazł się Wojciech Nowak, na 14 – Anna Migacz, 17 – Julia Połeć, 25 – Julia Brońska.
W kategorii 11 lat na 11 miejscu uplasował się Piotr Nowak, na 12 Julia Trojanowska, 23 była Lena Mucha, a 32 Julia Basta.
Najmłodsi zawodnicy 10-letni zajęli: wysokie 4 miejsce Zuzanna Piętka, na 7 uplasował się Franciszek Leśniak, 8 był Maksymilian Miczołek, 9 Małgorzata Budnik, 23 Julia Mucha, a 27 Wiktoria Lachor.