Zacięte derby siatkarek

Tak jak można się było spodziewać emocji w derbach Sadecczyzny nie brakowało. Więcej cierpliwości i skuteczności miały siatkarki ze Starego Sącza i to one cieszyły się ze zwycięstwa.

Liga juniorek młodszych
Poprad/Dwójka II Stary Sącz/Krynica – STS Sandecja Nowy Sącz 3:2 (26:24, 23:25, 25:16, 26:24, 15:9)
Sędziował: Przemysław Stolarczyk.
Poprad/Dwójka II: Wąchała, Tokarczyk, Kruczek, Orłowska, Zachwieja, Tobiasz, Potoniec, Michalak, Pierzga, Bieljak-Chusanu, Kowalczyk – libero, Skoczeń – libero.
STS Sandecja: Bodziony, Pawlik, Kruczek, Hyclak, Majowska, B. Góra, K. Góra, Opoka, Fałowska. Nidecka, Dutka – libero, Tokarczk – libero.
Od pierwszych piłek mecz falował. Zawodniczki seriami zdobywały punkty i tak samo traciły. Zespół STS Sandecja prowadził 19-10 i wydawało się, że 3 set zakończy się bez emocji. Tymczasem gospodynie zaczęły grać lepiej w obronie, co przełożyło się na większą skuteczność. Nowosądeczanki zdołały jednak wygrać. Kolejne partie meczu były równie zacięte, ale podopieczne Janusza Pasiuta i Krzysztofa Poprawy zagrały spokojniej, a w decydujących momentach meczu potrafiły zdobywać punkty wygyrwając sety i mecz.