Zacięte pojedynki, medale i łzy

Opublikowany przez

W hali sportowej MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim – Małopolska Cup 2017 pod patronatem honorowym Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

– Taekwondo Olimpijskie w Nowym Sączu Turniej Nadziei Olimpijskich – pod taka nazwą w Hali MOSiR w Nowym Sączu rozegrała się dwudniowa impreza, w której udział wzięło 51 reprezentacji klubowych z Polski, Ukrainy i Słowacji łącznie blisko 400 sportowców. – informuje współorganizator zawodów Jarosław Jarząb prezes UKS Arcus Krynica. – Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym województwa Małopolskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Na 5 matach toczyli boje kadeci, juniorzy, młodzicy i młodzieżowcy. Stoczono ponad 330 pojedynków, które sędziowało 35 sędziów. Taekwondo to sport rodem z Korei, a za sprawą Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1998) jest to pełnoprawna Dyscyplina Olimpijska.
– Sądecczyznę reprezentowało w turnieju 14 zawodników UKS Arcus Krynica którzy łącznie zdobyli 1 złoty, 1 srebrny i 6 brązowych medali, jedni się cieszyli z wygranych inni płakali ze złości , że się nie udało. – dodał Jarosław Jarząb. – Podczas zawodów odbyła się szczególna uroczystość. Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Artur Chmielarz zaocznie odznaczył złotą odznaką prekursora taekwondo na Sądecczyźnie Włodzimierza Jaremczaka oraz pierwszego polskiego olimpijczyka (Seul 1998) Wojciecha Kowalskiego wyróżnieniem Światowej Federacji Taekwondo Kukiwon za wkład i rozwój taekwondo olimpijskiego w Polsce.
Organizatorem imprezy był Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego a wykonawcami UKS Arcus Krynica i UKS Evan Nowy Sącz.