Zdjęli krakowianom Koronę

Cenne zwycięstwo odnieśli nowosądeccy kadeci pokonując w ligowym meczu zespół Korony Kraków.

Korona II Kraków – STSK Wikar Nowy Sącz 66:69 (18:18, 15:13, 20:12, 13:26)

Korona II: Konstanty Michaluk 14, Maksymilian Wiech 13, Kacper Rutkowski 12, Skorulski 9, Michał Świąder 6, Jakub Skoczylas 4, Kamil Król 5, Wiktor Skalski 2, Szymon Leśniak 1.

STS Wikar: Kacper Liśkiewicz 28 (4×3), Szymon Frojdenfal 25, Jakub Robert Ruchała 7, Jakub Ruchała 4, Jakub Szachowski 4, Jakub Czop 1, Mateusz Ruchała, Maciej Kosal, Jonasz Łukaszczyk, Konrad Bryja, Szymon Połomski.

Spotkanie od początku było bardzo emocjonujące. Krakowianie starali się narzucić swoje warunki gry, ale pierwsza kwarta była wyrównana. Kolejne dwie części meczu należały do Korony i nie zapowiadało takich emocji w ostatnich 10 minutach meczu. Gospodarze prowadzili 53:43 i byli pewni wygranej. Tuż po wznowieniu gry było 57:53. W tym momencie festiwal strzelecki otworzył Kacper Liśkiewicz, który w 90 sekund zdobył 11 punktów. Swoje dorzucił Frojdenfal i rywale przegrywali. Pod koniec meczu bardzo dobra obrona wybiła z rytmu gry Koronę i zwycięstwo sądeczan stało się faktem.

Na zdjęciu: Najskuteczniejszy zawodnik meczu Kacper Liśkiewicz